به گزارش پایروس به نقل از خبرگزاری تاس، سفیر روسیه در آمریکا گفت که واکنش واشنگتن به مرگ الکسی ناوالنی وبلاگ‌نویس روس، تلاش دیگری از سوی مقامات ایالات متحده برای مداخله در سیاست داخلی روسیه است.

وی در این زمینه افزود: مرگ انسان همیشه یک تراژدی است. در این شرایط موضوعی که اهمیت بسیاری دارد، شناخت جزئیات این ماجراست.

آنتونوف گفت: «با این حال، سیاستمداران محلی [ایالات متحده] نمی‌خواهند منتظر جزئیات بمانند و از قبل روسیه را مقصر دانسته‌اند. اما سوال این است که قاضی کیست؟

سفیر روسیه در ادامه مرگ ناوالنی را بهانه‌ای برای مداخله در سیاست داخلی روسیه دانست.

این مقام روس سپس خاطرنشان کرد: چنین سیاستی غیرقابل قبول است. بهتر است رهبران محلی بر مشکلات داخلی خود که نیاز به رسیدگی فوری دارند، تمرکز کنند.

دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین نیز اظهارات غرب در مورد مرگ ناوالنی را به‌شدت غیرقابل قبول دانست و با تاکید بر اینکه هنوز هیچ جزئیات رسمی در خصوص مرگ ناوالنی صادر نشده، این اتهام زنی‌ها را محکوم کرد.

جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا در پی اعلام مرگ الکسی ناوالنی حقوقدان منتقد کرملین گفت که واشنگتن در حال بررسی تعدادی گزینه علیه روسیه است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا آمریکا می‌تواند تحریم‌های روسیه را به‌دلیل مرگ ناوالنی تشدید کند، گفت: «ما در حال بررسی گزینه ها هستیم».

به گفته مقامات روسیه، ناوالنی که پیش از مرگ در حال پیاده‌روی بوده به ناگهان احساس بیماری کرده و بیهوش شد. براساس گزارش‌ها تلاش بیش از ۳۰ دقیقه‌ای پزشکان که بلافاصله در محل ظاهر شدند نیز برای احیای وی بی‌نتیجه ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *