سیاست دوگانه جهان به ضرر منطقه است

به گزارش پایگاه خبری ایران و روسیه به نقل از صدا و سیما، سرپرست وزارت کشور افغانستان: سیاست دوگانه جهان به ضرر منطقه استبه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ؛ وزارت کشور افغانستان امروز در بیانیه‌ای از دیدار سرپرست وزارت کشور با هیئت علمای امارات متحده عربی در کابل خبر داد و به نقل از سراج الدین حقانی اعلام کرد: جهان نباید در تعامل با افغانستان سیاست دو پهلو (دوگانه) را بازی کند، زیرا این سیاست به ضرر تمام منطقه است.
حقانی از امارات متحده عربی برای سپردن کنسولگری افغانستان در دُبی به حکومت افغانستان قدردانی کرد و افزود: سیاست تعامل با افغانستان به نفع کشور‌های همسایه، منطقه و جهان است.
حقانی همچنین گفت: کسانی که می‌خواهند افغانستان به یک جزیره متروک تبدیل شود، اشتباه می‌کنند، زیرا افغانستان صاحب دارد.
عمر حبتور الدرعی رییس هیئت علمای امارات متحده عربی در این دیدار گفته است برای رسیدن به اهداف درازمدت، در کنار ممنوعیت آموزش دختران، برخی مشکلاتی دیگر نیز وجود دارد که چشم به راه حل این مشکلات هستیم.
سرپرست وزارت کشور افغانستان در پاسخ به هیئت علمای امارات متحده عربی گفته است محدودیت برای آموزش دختران بالاتر از کلاس ششم موقتی است.
وی افزود: دین اسلام، تعلیم و تربیت را بر مرد و زن واجب کرده است و حکومت افغانستان نیز به تمام حقوق شرعی مردم این کشور متعهد است.
هیئت علمای امارات متحده عربی که دیروز به کابل سفر کرده است درباره تحصیل دختران با سرپرست وزارت‌های خارجه و امر به معروف و نهی از منکر نیز دیدار و گفتگو کرد

جدیدترین اخبار

دانش و پژوهش

اخبار اقتصادی