آمریکا صادرات لوازم خانگی به روسیه را محدود میکند

براساس تحریم‌های جدید واشنگتن علیه مسکو، صادرات برخی لوازم خانگی حاوی ریزتراشه که به ادعای مقامات آمریکایی در تجهیز ارتش روسیه کاربرد دارد، منع می‌شود.

به گزارش گروه لوازم خانگی به نقل از نشریه پولیتیکو، مقامات دولت آمریکا می گویند جدیدترین دور از محدودیت های وضع شده علیه روسیه، ممنوعیت صادرات اقلامی از لوازم خانگی را شامل می‌شود که ارتش روسیه از آن برای فناوری مورد نیاز خود در میدان جنگ استفاده می کند.

براساس تحریم های جدید آمریکا علیه روسیه، دولت جو بایدن صادرات انواع قهوه ساز، توستر، دستگاه تهویه هوا، سشوار و مایکروویو را به روسیه محدود می کند. مقامات آمریکایی می گویند که این اقلام خانگی که به نظر بسیار معمولی به نظر می رسند، حاوی ریزتراشه ها و قطعاتی هستند که روسیه از آنها برای تعمیر و جایگزینی تجهیزات نظامی خود استفاده می کند.

دولت آمریکا با اعلام دور جدید از قوانین که ممنوعیت صادرات لوازم خانگی یاد شده را شامل می شود، اعلام کرد که به دنبال بستن راه های دسترسی مسکو به ریزتراشه های موجود در لوازم الکترونیکی ساده است. اقدامی که با تمرکز بر ناتوانی روسیه در تجهیز ارتش صورت گرفته و از تغییر تاکتیک آمریکا و متحدانش در قبال جنگ در اوکراین حکایت دارد.

تبلیغات