کشف ۴۵ قبضه سلاح غیرمجاز توسط محیط‌بانان

به گزارش پایگاه خبری ایران و روسیه به نقل از فارس، سرهنگ جمشید محبت‌خانی به تشریح اقدامات یگان حفاظت سازمان محیط زیست کشور و محیط‌بانان در مقابله با متجاوزان به مواهب الهی و سرمایه های ملی در نوروز ۱۴۰۲ پرداخت.

وی با تأکید بر ضرورت همدلی و مشارکت همه مردم برای تحقق اهداف زیست‌محیطی در جامعه گفت: بهره‌برداری صحیح و استفاده مناسب از نعمت‌های الهی شکرگزاری از خداوند است و بدون تردید تخریب طبیعت و محیط‌زیست کفران نعمت‌های الهی است.

محبت‌خانی با اشاره به اقدامات ارزنده و شبانه روزی محیط‌بانان در طول سال خصوصاً در مناسبت‌های مهم از جمله تعطیلات پایان سال که حجم انبوهی از شهروندان و گردشگران حضور در طبیعت را اولویت خود قرار می دهند،افزود: برابر تدابیر پیش‌بینی شده در مناطق چهارگانه تحت مدیریت سازمان محیط‌زیست کشور شامل پارک‌های ملی، پناهگاه‌های حیات‌وحش، اثر طبیعی ملی و مناطق حفاظت شده در سراسر کشور که مجوز حضور مردم در آن بلامانع بود، همکاری لازم برای ورود به‌عمل آمد.

وی با بیان اینکه ۵۰ درصد محیط‌بانان هنگام تحویل سال به دور از خانواده در حال خدمت رسانی به مردم و حفاظت از زیست‌بوم کشور بودند، ادامه داد: تمام محیط‌بان‌ها و همکارانم در یگان‌های حفاظت محیط‌زیست سراسر کشور در روز طبیعت نیز در آماده باش کامل و ۱۰۰درصدی بوده تا محیطی امن برای گردشگران فراهم کنند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست پلیس پیشگیری انتظامی کشور تصریح کرد: در مأموریت مهم تعطیلات نوروزی بیش از ۱۲ هزار نفر، حدود ۳ هزار و ۱۵۰ گشت موتوری و بیش از ۳ هزار و ۲۵۰ گشت خودرویی امنیت لازم برای گردشگران و بازدیدکنندگان از زیست‌بوم کشور را تأمین می‌کنند.

این مقام انتظامی با اشاره به اقدامات فرهنگی یگان حفاظت محیط زیست گفت: در ورودی شهرها چادرهای نوروزی برای راهنمایی و اجرای طرح های فرهنگی دایر شده و با انواع مختلف اقلام اطلاع‌رسانی، پیام‌های فرهنگی در راستای حفاظت همگانی از محیط‌زیست کشور در بین مخاطبان توزیع و همچنین از خانواده شهدای محیط‌بان نیز دیدار و دلجویی به‌عمل آمد.

وی با بیان اینکه خدمات صادقانه محیط‌بانان در حفاظت از زیست‌بوم کشور ستودنی است از کشف ۴۵ قبضه سلاح غیرمجاز توسط محیط‌بانان در تعطیلات نوروزی و تشکیل ۸۹ مورد پرونده قضائی برای شکارچیان غیرمجاز خبر داد و گفت: در این بازه زمانی ۱۵۱ مورد صید غیرمجاز آبزیان، ۲۲ مورد شکار پرندگان و ۳ مورد شکار پستانداران گزارش و مورد رسیدگی قرار گرفت همچنین ۲۴ مورد زنده گیری پرندگان و ۹ مورد زنده گیری پستانداران در این مدت به ثبت رسید.

 محبت خانی با اشاره به ثبت بیش از هزار مورد شکار غیر مجاز در تعطیلات نوروزی خاطرنشان کرد: سامانه ۱۵۴۰ محیط زیست و شماره ۱۱۰ مرکز فوریت های پلیسی برای اعلام موضوعات مرتبط با حوادث غیرمترقبه محیط‌زیستی در اختیار شهروندان است.

تبلیغات