کاهش قیمت نفت تا چه زمانی ادامه دارد؟

به گزارش پایگاه خبری ایران و روسیه به نقل از فارس، قیمت نفت برای چهارمین جلسه متوالی در معاملات امروز کاهش یافت و به علت چشم انداز افزایش شدید نرخ بهره در آمریکا که به تقاضا برای سوخت آسیب می‌زند، در مسیر ثبت بیشترین کاهش هفتگی در 5 هفته گذشته قرار گرفت.

هر بشکه نفت برنت با 40 سنت کاهش 81.19 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با 54 سنت کاهش 75.18 دلار معامله شد.

انتظار برای افزایش نرخ بهره در بزرگ ترین اقتصاد جهان و همچنین در اروپا، بر چشم انداز رشد اقتصادی در جهان تاثیر گذاشته و تا این زمان از این هفته، قیمت هر دو ساخص نفتی را بیش از 5 درصد کاهش داده است که بدترین کاهش از فوریه به شمار می‌رود.

تقویت دلار، نفت را برای مالکان ارزهای دیگر گران‌تر می سازد.

جرم پاول، رئیس فدرال رزرو نسبت به افزایش نرخ بهره و احتمالا سریع تر هشدار داد و گفت، بانک مرکزی آمریکا در مورد اینکه فکر می کرد افزایش تورم «گذراست» اشتباه کرده است.

آمارهای فرصت‌های شغلی در آمریکا به عنوان یک عامل مهم سنجش سلامت بازار کار در این کشور، محدود بوده است و عاملی برای تعیین جهت حرکت نرخ بهره نیز در نظر گرفته می شوند.

بر اساس نظرسنجی رویترز، حقوق و دستمزد فرصت‌های شغلی در بخش غیرکشاورزی احتمالا در ماه گذشته 205 هزار شغل افزایش یافته است.

استفان برناک، تحلیلگر PVM، گفت: «رقم پیش‌بینی‌شده آخرین میخ بر تابوت موضع ملایم برای نرخ بهره خواهد بود.»

به لحاظ عرضه، گزارش شده است که آمریکا به صورت خصوصی از برخی از تاجران کالاهای اساسی خواسته است تا نگرانی‌های خود در مورد حمل و نقل نفت روسیه با محدودیت قیمتی را کنار بگذارند تا عرضه نفت روسیه تقویت شود که این امر نشان می‌دهد ممکن است نفت روسیه بیشتر به بازار سرازیر شود.

سرمایه گذاران به دقت کاهش صادرات روسیه را زیر نظر دارند؛ مسکو تصمیم گرفته تا تولید نفت خود را در ماه مارس 500 هزار بشکه در روز کاهش دهد.

روسیه قصد دارد صادرات نفت و حمل و نقل آن از بنادر غربی خود، روزانه 10 درصد در ماه مارس کاهش دهد.

تبلیغات