به گزارش پایروس نیوز، ایران خودرو طی اطلاعیه ای قیمت چهار عضو خانواده هایما را افزایش داد که دلیل این افزایش قیمت را بالا رفتن تعداد گواهی اسقاط های مورد استفاده برای شماره گذاری محصولاتی که با برند هایما تولید می کنند، عنوان کردند.

آن طور که مدیران ایران خودرو گفتند پیش از این می توانستند با یک گواهی اسقاط چهار دستگاه انواع هایما را پلاک کنند. اما با توجه با اجرای ماده ۱۰ قانون ساماندهی صنعت خودرو بعد از نهایی شدن این ماده قانونی برای شماره گذاری هر دستگاه هایما به ۱.۵ گواهی اسقاط احتیاج است، بنابراین قیمت محصولات این برند چینی در کارخانه افزایش پیدا کرده است.

براساس اعلام ایران خودرو قیمت ۱.۵ گواهی اسقاط برای این خودروساز حدود ۵۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تمام می شود. این در حالیست که قیمت یک گواهی اسقاط ۳۵ میلیون تومان است. اما در حال حاضر هزینه اسقاط به ۵۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به ازای هر دستگاه رسیده است.

با توجه به رشد هزینه گواهی اسقاط قیمت اعلام شده برای این محصول مونتاژی چینی در اردیبهشت ۱۴۰۳ به حدود یک میلیارد و ۲۷۸ میلیون تومان رسیده است. خانواده هایما بعد از افزایش قیمت دو عضو خانواده پژو پارس و افزایش جزئی وانت آریسان ۲ دوگانه سوز، سومین افزایش قیمت محصولات ایران خودرو در سال جاری محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *