پوتین قانون مجازات “اخبار جعلی” را امضا کرد

به گزارش پایگاه خبری ایران و روسیه به نقل از اسپوتنیک، براساس این حکم خاطیان با مجازات تا ۱۵ سال زندان و ۵ میلیون روبل( ۶۴۹۵۰) جریمه خواهند شد.

براساس این حکم، مجازات برای کسانی که سعی در بی‌اعتبار کردن استقرار نیروهای مسلح روسیه در خارج از کشور داشته باشند تشدید می‌شود، این مجازات پیش از این تا پنج سال زندان بود. این اصلاحات آستانه مجازات را تا هفت سال زندان برای چنین اعمالی افزایش می‌دهد.

انتشار اخبار جعلی در مورد نیروهای مسلح روسیه نیز ۱۵ سال حبس است.

پوتین همچنین قانون جریمه تا سقف یک میلیون روبل را برای انتشار دستورالعمل‌های مربوط به ساخت غیرقانونی سلاح گرم در رسانه‌ها یا اینترنت و همچنین برای اقدامات عمومی با هدف بی‌اعتبار کردن کمک‌های داوطلبانه به نیروهای مسلح روسیه امضا کرد.

انتشار اطلاعات در رسانه‌ها و اینترنت در مورد ساخت غیرقانونی سلاح گرم برای شهروندان با جریمه ۱۰،۰۰۰ تا ۵۰،۰۰۰ روبل و مصادره موضوع جرم مجازات می‌شود. جریمه سنگین‌تری – بین ۴۰،۰۰۰ تا ۸۰،۰۰۰ روبل – بر مقامات تحمیل می‌شود، در حالی که صاحبان انحصاری در صورت ارتکاب این تخلف مشمول جریمه ۵۰،۰۰۰ تا ۱۰۰،۰۰۰ هستند.

اشخاص حقوقی در صورتی که قانون را نقض کنند باید ۸۰۰۰۰۰ تا ۱ میلیون روبل جریمه بپردازند. تجار انحصاری و اشخاص قضایی نیز ممکن است به تعلیق اداری تا ۹۰ روز محکوم شوند..

تبلیغات