پای ویلموتس به قرارداد سانچز باز شد

به گزارش خبرگزاری ایران و روسیه به نقل از فارس، در حالیکه انتظار می‌رفت فدراسیون فوتبال امروز فلیکس سانچز اسپانیایی را به عنوان سرمربی جدید تیم ملی معرفی کند و حتی با توجه به مذاکرات مثبت طرفین و ارسال پیش قرارداد برای این مربی، این انتظار پررنگ‌تر شده بود، اختلاف طرفین بر سر یک بند، احتمال منتفی شدن حضور سرمربی سابق تیم ملی قطر در ایران را تا حد زیادی تقویت کرده است.

ظاهرا فدراسیون فوتبال تمایل دارد تا پایان جام ملت‌های ۲۰۲۳ قطر با سانچز قرارداد ببندد و در صورت رضایت طرفین پس از پایان این رقابت‌ها قرارداد تمدید شود که این بحث تاکنون مورد موافقت این مربی اهل کاتالونیا قرار نگرفته و او خواستار امضای قراردادی طولانی مدت با فدراسیون ایران است.

یکی از دلایل تمایل فدراسیون برای امضای قرارداد تا پایان جام ملت‌های ۲۰۲۳ با سانچز، جلوگیری از تکرار اتفاق تلخ قرارداد با مارک ویلموتس است. مشکلات مالی و نقص‌های انتقال پول به حساب یک سرمربی خارجی که فدراسیون فوتبال با آن مواجه است، قدرت ریسک پذیری را از تاج و همکارانش برای امضای قراردادی طولانی مدت تا حد زیادی گرفته است.

مدیران فدراسیون با توجه به تجربه قرارداد ویلموتس خوب می‌دانند اگر نتوانند ۲ ماه از قرارداد سانچز یا هر مربی خارجی دیگری را پرداخت کنند، این مربی می‌تواند با ارسال اظهارنامه به فیفا مدعی دریافت کل مبلغ قراردادش شود.

به همین دلیل آن‌ها ترجیح می‌دهند قرارداد به شکلی بسته شود که در صورت ایجاد شدن شرایط فسخ یک طرفه قرارداد برای سانچز، خسارت کمتری به او پرداخت شود و دیگر مجبور نشوند مانند قرارداد ویلموتس که فقط ۴ ماه در ایران فعال بود، خسارت سنگینی را پرداخت کنند.

تبلیغات