نوسان قیمت در بازار خودرو ادامه دارد

به گزارش خبرگزاری ایران و روسیه به نقل از اقتصادآنلاین، روند ریزشی قیمت خودرو که همزمان با کاهش دلار آغاز شده بود، متوقف شد و امروز اکثر قیمت خودروها ثابت ماند و قیمت برخی نیز با افزایش به روزرسانی شد.

اگرچه قرار است طی چندروز آینده اولین عرضه خودروهای وارداتی انجام شود اما هنوز هم شرط اصلی آرامش بازار خودرو ثبات دلار است تا جایی که امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت هم با اشاره به این موضوع گفته است: با تغییر در نوسانات قیمت دلار، قیمت خودرو هم تغییر خواهد کرد و برای کنترل قیمت خودرو کاری به جز عرضه زیاد خودرو از دست ما برنمی‌آید.

کوییک، ساینا، پراید، تیبا و سمند ازجمله خودروهای پرطرفدار داخلی هستند که امروز افزایش قیمت داشتند. کارشناسان پیش می کنند که اگر روند ریزشی دلار متوقف شد احتمالا قیمت خودرو هم در بازه کانال های فعلی تثبیت شود.

در ادامه قیمت روز محصولات ایران خودرو و سایپا و تغییرات آنها نسبت به روز گذشته را می‌خوانید؛

قیمت ایران خودرو

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۰ به ۴۷۵ میلیون رسیده است و نسبت به روز گذشته ثابت مانده است. این خودرو طی پنج روز گذشته ۳۵ میلیون ارزان شده است. قیمت مدل ۱۴۰۱ این خودرو ۴۹۵ میلیون است که طی پنج روز ۷۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۵  به ۵۶۵میلیون رسید که طی روز گذشته بدون تغییر مانده است. البته این خودرو نسبت به چهار روز گذشته ۳۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ دستی فرمان برقی۶۲۵ میلیونی شد که به معنای ثبات نسبت به روز گذشته است. البته این خودرو کاهش ۶۰میلیونی نسبت به پنج روزگذشته را ثبت کرده است. قیمت پژو ۲۰۷ دنده ای پانوراما امروز ۶۷۰ میلیون است که طی روز گذشته ثابت است با این حال نسبت به سه روز ۳۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت تارا دنده ای  بدون تغییر نسبت به روز گذشته با افزایش ۱۰ میلیونی مواجه شده است. این خودرو ۷۱۰ میلیون تومان است. گفتنی است این خودرو هفته گذشته ۵۰میلیون ارزان تر بود.

قیمت دنا اتوماتیک توربو پلاس به حوالی ۸۳۵ میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ثابت است با این حال طی سه روز ۲۵میلیون ارزان شده است. گفتنی است دنا نسبت به دو هفته گذشته ۱۵میلیون گران شده است.

قیمت دنا معمولی ۱۴۰۱ هم به ۶۶۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ۳۰ میلیون گران شده است.

قیمت رانا پانوراما پلاس به ۵۷۰ میلیون تومان رسید که به معنای کاهش ثبات است. این خودرو ریزش  ۴۵ میلیونی طی سه روز گذشته را به ثبت رسانده است.

قیمت رانا پلاس ۱۴۰۱ هم به ۵۲۰ میلیون تومان رسیده است که تغییر نکرده است.

قیمت سمند EF۷ حوالی ۵۲۰ میلیون تومان است که ۵میلیون گران شده است. با این حال سمند طی دو هفته ۲۵میلیون گران شده است.

قیمت سمند سورن پلاس بنزینی هم ۵۸۰میلیونی شده است که نسبت به روز گذشته ۱۰ میلیون گران شده است.

قیمت وانت آریسان هم به ۳۸۰ میلیون تومان رسیده است  که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است با این حال این خودرو طی سه روز گذشته ۲۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت سایپا

قیمت پراید ۱۵۱ پلاس به ۲۹۰ میلیون تومان رسید که به معنای کاهش ۵ میلیونی طی دو روز گذشته است.  این خودرو دو هفته گذشته۱۵ میلیون ارزان تر بود.

قیمت پراید ۱۵۱ SE  با افزاش ۵میلیونی به ۲۷۰ میلیون تومان رسیده است. طبق بررسی نمودار تغییر قیمت ها این خودرو افزایش قیمت دو هفته گذشته را جبران کرد.

قیمت ارزان ترین مدل پراید یعنی پراید ۱۵۱ SE مدل ۹۹ هم به ۲۵۰ میلیون تومان رسیده است که طی یک روز ۵ میلیون گران شده است.

قیمت تیبا صندوق دار SX بنزینی ۳۲۰ میلیون است که به معنای افزایش ۵ میلیون تومانی است. 

قیمت تیبا هاچ بک پلاس هم به ۳۲۵ میلیون رسیده است که نسبت به سه روز گذشته ۴۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت تیبا EX هاچ بک امروز ۳۳۰ میلیون تومان اعلام شده است که ۱۰ میلیون گران شده است.

قیمت ساینا S دنده ای‌ حوالی ۳۵۰میلیون تومان شده است که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون گران شده است. این خودرو دو هفته گذشته ۱۰میلیون ارزان تر بود.

قیمت ساینا پلاس دنده ای هم به ۳۵۰ میلیون تومان رسیده است  که نسبت به روز گذشته ۵میلیون گران شده است.

قیمت کوییک دنده ای R حوالی ۳۴۵میلیون رسید که نسبت روز گذشته ۵میلیون گران شده است. کوییک افزایش قیمت دو هفته گذشته را جبران کرد.

قیمت کوییک دنده ای S هم ۵ میلیون طی دو روز گذشته گران شد و به ۳۵۵ میلیون رسید. 

قیمت کوییک R پلاس اتوماتیک هم به ۴۵۵میلیون تومان رسید که نسبت به چهار روز گذشته ۲۰ میلیون کاهش داشته اشت.

قیمت شاهین سایپا ۵۷۰ میلیون است که نسبت به روز گذشته ثابت است. این خودرو طی چهار روز گذشته ۶۵ میلیون ارزان شده است.

جدیدترین اخبار

دانش و پژوهش

اخبار اقتصادی