نشست نظامی کشورهای عربی حوزه خلیج فارس

به گزارش پایگاه خبری ایران و روسیه به نقل از روسیا الیوم، وزارت دفاع امارات با بیان اینکه در این نشست «گام‌های آتی و همه تحولات در حوزه‌های صنایع دفاعی و تحقیق و توسعه دفاعی» مورد بحث و بررسی قرار گرفت، اعلام کرد که جلسات کمیته فنی تا ۱۶ مارس ادامه خواهد داشت.

این نشست در حالی برگزار می‌شود که نشست‌ها و دیدارهای نظامی کشورهای عربی حوزه خلیج فارس ادامه دارد. جاسم البدیوی، دبیرکل شورای همکاری کشورهای عربی خلیج فارس روز دوشنبه با عید الشلوی، فرمانده فرماندهی نظامی واحد کشورهای شورای همکاری خلیج فارس دیدار کرد.

در بیانیه دبیرکلی شورای همکاری خلیج فارس آمده است در این دیدار، بسیاری از موضوعات مربوط به اقدام نظامی مشترک، به منظور تقویت مسیر شورای همکاری خلیج فارس به گونه‌ای که خواسته‌های مردم کشورهای شورای همکاری خلیج فارس، مطابق با دیدگاه‌ها و جهت‌گیری‌های رهبران شورای همکاری را محقق کند، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

کشورهای حاشیه خلیج فارس دارای یک فرماندهی نظامی یکپارچه هستند که در سال ۱۹۸۲ تحت عنوان نیروهای سپر جزیره مشترک که مقر آن در ریاض است، ایجاد شد و هدف آن حفاظت از امنیت و ثبات کشورهای شورای همکاری خلیج فارس و جلوگیری از هرگونه حمله نظامی است.

انتهای پیام

تبلیغات