ناتو به مرزهای روسیه نیرو اعزام می‌کند

به گزارش پایگاه خبری ایران و روسیه به نقل از فارس، منابع خبری روز یکشنبه مدعی شدند که ناتو قصد دارد روسیه را در صورت تصمیم به گسترش جنگ فراتر از اوکراین متوقف کند. به همین دلیل این ائتلاف تحت رهبری آمریکا قصد دارد مرزهای شرقی خود را تقویت و تا ۳۰۰۰۰۰ نیرو به منطقه اعزام کند.

وبگاه «پولیتیکو» مدعی شده که ناتو قصد دارد روسیه را در صورت تصمیم به گسترش جنگ فراتر از اوکراین متوقف کند. به همین دلیل قصد اعزام ۳۰۰۰۰۰ نیرو به شرق اروپا را دارد

بر اساس این گزارش، چنین اقداماتی مستلزم هماهنگی و تلاش زیاد ۳۰ عضو ناتو برای تامین نظامیان، امکانات آموزشی، مقادیر زیادی سلاح، تجهیزات و مهمات است.

پولیتیکو نوشت که هماهنگی ممکن است چالش‌برانگیز باشد، زیرا بسیاری از متحدان نگران ذخایر مهمات ناکافی خود هستند و برای تکمیل آن زمان و هزینه لازم است.

پولیتیکو نوشته که سران نظامی ناتو قرار است طرح های دفاعی منطقه‌ای به روز شده را ارائه کنند. این ایده تقویت مرزها با با روسیه توسط حداکثر ۳۰۰۰۰۰ نظامی است.اولین گروها از نیروهای ناتو ممکن است متشکل از حدود ۱۰۰۰۰۰ نظامی باشد که ظرف ۱۰ روز آماده استقرار هستند. این نظامیان از لهستان، نروژ، استونی، لتونی و لیتوانی هستند. دومین گروه از نیروها ظرف ۱۰ تا ۳۰ روز آماده استقرار می‌شوند و از کشورهایی مانند آلمان هستند.

«ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو در نشست خبری مشترک با «باجرام بیگاژ» رئیس جمهور آلبانی در شهر «بروکسل» در بلژیک گفت که کشورهای عضو ناتو آنچه را که اوکراین برای غلبه به روسیه نیاز دارد در اختیار این کشور قرار خواهند داد(جزئیات بیشتر).

پایان پیام/

جدیدترین اخبار

دانش و پژوهش

اخبار اقتصادی