معاملات امروز بورس چگونه رقم خورد؟

به گزارش خبرگزاری ایران و روسیه به نقل از گسترش نیوز، بورس زمستان را با پتانسیل رو به رشد آغاز کرد و به سهامداران نوید روزهایی صعودی را می داد اما قدم بهمن برای بازار خوش نیامد. اسفند ماه اما روند بازار و شاخص کل صعودی شد و سهامداران را به روند بازار امیدوار کرد. لازم به تاکید است، بگوییم تغییر سیاست های آنی و بدون فکر نیز تاثیر بسزایی در تغییر رفتار بازار داشته است.

برخی از مردم بر این باورند، سرمایه وارد شده به بورس باید سودآور باشد اما این انتظار کاملا دور از منطق است. بر همین اساس به افراد توصیه می‌شود، قبل از ورود به بازارهای مالی نسبت به ضرر و زیان احتمالی در بازار اطلاعات لازم را کسب نمایند و بعد با نگاهی باز و دور اندیش وارد بورس شوند.

معاملات بورس سومین روز هفته را با ریزش نسبی آغاز کرد در ادامه این حجم از ریزش افزایش یافت، طوریکه در میانه بازار به ریزش ۱ هزار واحدی رسید. نمادهای بورسی کگل، میدکو، شیران، فولاد، رمپنا، کچاد و پارسان با تاثیرات مثبت و منفی موجب ریزش نسبی شاخص کل شدند. براساس نظر کارشناسان روند بازار خنثی و متعادل است و تک سهم‌هایی از هر گروه امکان رشد را دارند.

شاخص هم وزن بورس امروز در نخستین ساعت معاملات با ریزش نسبی روبه‌رو شد در ادامه نیز روند ریزش افزایشی شد تا با کاهش ۵۴۶ واحدی به ۵۳۹ هزار و ۱۰۴ واحدی رضایت دهد.

در پایان معاملات بازار امروز شاخص کل در نهایت با ریزش ۱ هزار واحدی به کار خود پایان داد. ارزش بازار در پایان معاملات امروز ۶۵,۴۸۶,۸۴۱.۹۰۲ میلیارد ریال، ارزش معاملات  ۶۸,۷۳۳.۹۸۶ میلیارد ریال و حجم معاملات ۱۱.۲۵۷ میلیارد سهم است.

نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل فرابورس در معاملات امروز بپاس، آریا، فزر، کزغال، وسپهر و شراز هستند.

جدیدترین اخبار

دانش و پژوهش

اخبار اقتصادی