به گزارش پایروس به نقل از تجارت‌نیوز، قیمت طلا و سکه با شروع هفته جدید در تمام قطعات و وزن‌ها روند افزایشی دارد و بازار با گپ مثبت بازگشایی شد. این افزایش قیمت، متاثر از رشد ۲۰۰ تومانی قیمت دلار و برگشت قیمت انس جهانی به منطقه ۲۰۰۰ دلاری بوده است.

Screenshot 2024-02-17 at 12.08.01 PM

بازار طلا در لحظه نگارش این گزارش، یکدست صعودی است. برخی معامله‌گران، برگزاری هشتمین جلسه حراج شمش طلای استاندارد در روز یکشنبه مورخ ۲۹ بهمن ماه ۱۴۰۲ را مانع رشد شارپی قیمت‌ها در بازار طلا می‌دانند.

گفتنی است در لحظه نگارش این گزارش، انس جهانی نیز روند افزایشی نزدیک به دو دلاری دارد و با رقم ۲۰۱۳ دلاری در حال معامله است.

نیم سکه پرچمدار رشد قیمت در بازار شد

سکه امامی امروز شنبه ۲۸ بهمن ۱۴۰۲ در لحظه نگارش این گزارش، افزایش ۱۵۲ هزار تومانی دارد و با قیمت  ۳۲ میلیون و ۹۵۳ هزار تومانی در حال معامله است. سکه‌ بهار با رشد ۲۰۰ هزار تومانی روی قیمت ۳۰ میلیون و ۷۱۵ هزار تومانی ایستاده است.

گفتنی است نیم‌سکه و ربع‌ سکه به ترتیب با  افزایش ۲۵۰ هزار تومانی و ۲۰۰ هزار تومانی با رقم ۱۸ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان و ۱۱ میلیون و ۴۵۰ هزار تومانی در حال معامله هستند. امروز سکه گرمی با رشد ۱۰۰ هزار تومانی با رقم پنج میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی در حال معامله است.

روند حباب سکه در تمام قطعات صعودی است

قیمت طلا در شروع معاملات امروز با روند افزایشی بازگشایی شد. در لحظه نگارش این گزارش، هر مثقال طلای ۱۸ عیار رشد ۲۹ هزار تومانی دارد و با رقم ۱۲ میلیون ۵۶ هزار تومان در حال معامله است. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز افزایش ۶ هزار و ۶۰۰ تومانی دارد و روی رقم دو میلیون و ۷۸۳ هزار تومانی ایستاده است. قیمت طلای دست دوم نیز با رقم دو میلیون و ۷۴۶ هزار تومانی در حال معامله است.

در لحظه نگارش این گزارش، حباب سکه روند متوازنی با قیمت قطعات سکه دارد. حباب سکه‌‌ امامی ۱۰ هزار تومان، سکه‌ بهار ۵۲ هزار تومان، نیم‌سکه ۱۷۴ هزار تومان، ربع سکه ۱۶۲ هزار تومان و سکه گرمی ۸۲ هزار تومان افزایش دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *