به گزارش پایگاه خبری پایروس؛ وزارت امور خارجه روسیه امروز سه‌شنبه اعلام کرد که مقامات فرانسوی در تلاش برای تبرئه خود از حقایق تازه فاش شده در مورد حضور بسیاری از مزدوران فرانسوی در صفوف نیرو‌های اوکراینی است.

به گزارش النشره، این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد: اگرچه کار مزدوران از سال ۲۰۰۳ در فرانسه ممنوع شده است، اما در قوانین این کشور نکات ظریفی وجود دارد، بنابراین، این وزارتخانه به این نکته توجه کرد که مفهوم مزدور شامل کسانی نمی‌شود که دستمزدی برای شرکت در تجارت دریافت نمی‌کنند.

روسیه توضیح داد که همین امر در مورد اوکراینی‌هایی که تابعیت فرانسه دارند نیز صدق می‌کند، زیرا افرادی از کشور‌هایی که در درگیری‌های مسلحانه شرکت می‌کنند مزدور محسوب نمی‌شوند و تأکید کرد که این‌ها ترفند‌های کوچک فرانسوی‌ها هستند که از زمان استعمار در این کشور مانده است.

وزارت خارجه روسیه همچنین اعلام کرد که وظایف پشتیبانی امنیتی اغلب به شرکت‌های نظامی خصوصی یکبار مصرف واگذار می‌شود، که کارکنان سطح پایین را در محل استخدام می‌کنند. این ترفند فرانسه با طرح مشابهی در اوکراین استفاده می‌شود.

روسیه همچنین تاکید کرد که حضور گسترده‌ای از مزدوران لژیون خارجی، ایجاد و استفاده از شرکت‌های نظامی خصوصی یکبار مصرف راه برای حل مشکلات با استفاده احتمالی از زور و مشارکت در درگیری‌های مسلحانه ساده می‌کند.

سباستین لکورنو، وزیر دفاع فرانسه روز جمعه اذعان کرد که برخی از اتباع فرانسوی برای جنگیدن در ارتش اوکراین نام نویسی کرده اند که به نظر می‌رسد با ادعای قبلی وزارت خارجه مبنی بر اینکه پاریس هیچ مزدوری در کی یف یا هیچ جای دیگری ندارد، در تناقض است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *