به گزارش پایروس به نقل از خبرگزاری تاس روسیه، «دیمیتری مدودف»، شرکت کنندگان در نشست ضداستعماری «برای آزادی ملت‌ها» را نمایندگان واقعی اکثریت در جامعه جهانی دانست و گفت: تلاش های برخی کشورهای خاص برای ایجاد جهان تک قطبی، محکوم به شکست است.

وی افزود: آمریکا به تنهایی نمی تواند سیاست های نئواستعماری خود را در جهان حکمفرما کند بنابراین سعی دارد دیگر کشورهای دنباله رو خود را نیز در هزینه های اجرای این سیاست ها سهیم کند.

این مقام روس، توسعه کشورهای آسیایی، آفریقایی و کشورهای آمریکای لاتین را یادآور شد و گفت: این کشورها که زمانی آمریکا آنها را کشورهای جهان سوم می نامید اکنون به پایه های نظم جدید چندقطبی در جهان تبدیل شده اند.

مدودف، تحریم های یکجانبه دولت های غربی از جمله آمریکا علیه کشورهای مستقل را یادآور شد و افزود: دولت های غربی با چاپ پول بدون پشتوانه به تورم و فقر در جهان دامن می زنند و با تحریم، روابط اقتصادی و مالی کشورها را از بین می برند.

وی گفت: استعمارنو با سیاست های تمرکزگرایانه در حوزه توزیع ثروت، به نابرابری در جهان دامن زده است و رشد اقتصاد جهانی را تضعیف می کند.

رئیس حزب «روسیه واحد» تاکید کرد: هدف ما پایان دادن به حق کشورهای به اصطلاح «برگزیده» برای تعیین مسیر تاریخ و تعیین سرنوشت مردم جهان است و باید به مداخله خارجی در امور داخلی دولت های مستقل پایان داده شود.

مدودف، هدف از اینگونه نشست‌ها را کمک به امنیت و ثبات جهانی، عدالت، پایبندی به اصل مداخله نکردن در امور سایر کشورها، احترام به هویت فرهنگی و تمدنی، مبارزه با نسل کشی، مقابله با تحریم و یک جانبه گرایی دانست و تاکید کرد: نشست ما نقطه آغازی جهت کار مشترک برای آینده است و مطمئن هستیم که احزاب سیاسی مسئول که منافع اکثریت جهان را نمایندگی می‌کنند نقش کلیدی در مبارزه با شیوه‌های استعمار نو خواهند داشت.

به گزارش ایرنا، مجمع بین المللی حامیان مبارزه با شیوه های مدرن استعمار «برای آزادی ملت ها» از سوی حزب «روسیه واحد» در مسکو برگزار شد.

در این نشست که نمایندگان بیش از ۵۰ کشور جهان از آسیا، آفریقا، آمریکای لاتین، خاورمیانه، اروپا و کشورهای مستقل مشترک المنافع حضور داشتند ابتدا پیام کتبی «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه قرائت شد.

در ادامه این نشست، نمایندگانی از احزاب سیاسی جمهوری آفریقای مرکزی، چین، کوبا و کره شمالی سخنرانی کردند.

در حاشیه این نشست، «کاظم جلالی» سفیر ایران در مسکو با تعدادی از مقام های سیاسی و پارلمانی روسیه و همچنین دیپلمات‌های مقیم به رایزنی و تبادل نظر پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *