توسعه تجارت با خط اعتباری یک میلیارد یورویی ایران و روسیه

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات با اشاره به خط اعتباری یک میلیارد یورویی ایران و روسیه گفت: استفاده از خدمات صندوق در بازار روسیه از ۱۵۰ هزار یورو به بالای ۳۰ میلیون یورو رسیده است.

براساس گزارش پایروس نیوز، سید امیر برهانی مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران در مورد آخرین وضعیت خط اعتباری ایران و روسیه اظهار کرد: سال ۱۴۰۱ یک خط اعتباری یک میلیارد یورویی بین صندوق‌های ضمانت صادرات ایران و روسیه برقرار شد اما این خط در سال ۱۴۰۲ فعال شد. تا به حال و در یک ماهه گذشته ۱۳ میلیون دلار از این خط استفاده شده است.

وی در این خصوص افزود: در یک دهه گذشته استفاده از خدمات صندوق در بازار روسیه ۱۵۰ هزار یورو بود اما طی یک سال گذشته بیش از ۳۰ میلیون یورو از خدمات صندوق استفاده شده است؛ البته با توجه به اینکه در بحث صادرات به روسیه با ظرفیت‌ها فاصله دارد اما به شدت بازارهای متنوعی به ویژه در حوزه غذایی، فرش و… پیدا شده منتهی حجم صادرات کم است.

برهانی اضافه کرد: در واقع بازار پیدا شده و توانستیم تا حدودی جای خالی شرکت‌های اروپایی و آمریکایی را پر کنیم اما حجم و وزن کالاهای صادراتی پایین است.

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران تاکید کرد: امسال حتماً تجارت با روسیه توسعه می‌یابد و امیدواریم به سطحی برسیم که تا سال آینده این خط اعتباری یک میلیارد یورویی استفاده شود.

تبلیغات