تاکید عربستان بر مقابله جهانی با اقدامات رژیم صهیونیستی

به گزارش پایگاه خبری ایران و روسیه به نقل از تسنیم، عربستان سعودی بر ضرورت توقف اقدامات تحریک آمیز رژیم صهیونیستی و مقابله جهانی با آن تاکید کرد.

وزارت خارجه عربستان تاکید کرد که  تصمیم مقامات رژیم اشغالگر در خصوص گسترش شهرک سازی را محکوم کرده و از جامعه بین المللی می خواهد اقدامات تحریک آمیز اسرائیل را متوقف کند.

در بیانیه وزارت خارجه عربستان آمده است که پادشاهی سعودی این تصمیم را در ادامه تجاوزات آشکاری می داند که مقامات اشغالگران به آن دست می زنند و از جامعه بین المللی می خواهیم که به نقش خود برای پایان دادن به اشغالگری اسرائیل و توقف اقدامات تحریک آمیز آن عمل کند.

وزارت خارجه سعودی بار دیگر ابتکار به اصطلاح صلح عربی را مورد تاکید قرار  داد و اعلام کرد اقدامات رژیم صهیونیستی به راهکارهای سیاسی(سازش) ضربه می زند.

خاطر نشان می شود که جنبش صهیونیستی صلح اکنون فاش کرده بود که رژیم اشغالگر قدس ساخت بیش از ۱۰۰۰ واحد مسکونی برای صهیونیست‌ها بر روی اراضی فلسطینی را به مناقصه گذاشته است.

این جنبش چپ گرای صهیونیستی اعلام کرد: دولت عبری بر خلاف تعهدات خود در نشست اخیر شرم الشیخ، ساخت ۱۰۲۹ واحد مسکونی برای یهودیان بر روی اراضی فلسطینی را به مناقصه گذاشته است.

این واحدها قرار است در شهرک‌های صهیونیست‌نشین کرانه باختری و قدس اشغالی احداث شود.

جدیدترین اخبار

دانش و پژوهش

اخبار اقتصادی