بیانیه فرهنگستان علوم درباره مسمومیت دختران دانش آموز

در پی حوادث تلخ اخیر و مسمومیت تعدادی از دانش آموزان مدارس کشور، مجمع عمومی فرهنگستان علوم با صدور بیانیه‌ای دراین زمینه ابراز نگرانی کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران و روسیه به نقل از روابط عمومی فرهنگستان علوم، یکصد و سی و سومین جلسه مجمع عمومی فرهنگستان علوم امروز با حضور اعضای پیوسته فرهنگستان، به ریاست آقای دکتر رضا داوری اردکانی رئیس فرهنگستان علوم برگزار شد.

در ابتدای این نشست موضوع حوادث تلخ اخیر برای دانش آموزان عزیز کشورمان مطرح شد و پس از تبادل نظر؛ مجمع عمومی فرهنگستان علوم بیانیه‌ای به شرح ذیل صادر کرد:

«باسمه‌تعالی

اخبار حوادث تلخی که طی این ایام در مورد مراکز تحصیلی و آموزشی دانش آموزان به ویژه مدارس دخترانه کشورمان به گوش می‌رسد، در مجمع عمومی فرهنگستان علوم کشور مطرح شد و اعضای مجمع به شدت از آن ابراز نگرانی کردند.

انتظار از مسئولان محترم آن است که با کمال سرعت و دقت، علل و عوامل این حوادث را تحقیق و در مراجع مربوط جهت رفع این پدیده و جلوگیری از تکرار آن اتخاذ تصمیم، اقدام و اطلاع رسانی لازم معمول دارند.

امید می‌رود که با پیگیری سریع و دقیق مراجع ذیصلاح، نگرانی خانواده‌های محترم مرتفع و فرزندان عزیزمان در کمال امنیت، سلامت و آسایش به ادامه تحصیل و وصول به مقامات عالیه علمی موفق شوند.

مجمع عمومی فرهنگستان علوم ۱۱ اسفند ۱۴۰۱».

تبلیغات