بی‌آزار تهرانی: 8 هزار میلیارد دلار خرج کردند تا حرم‌های اهل بیت نباشد

به گزارش پایگاه خبری ایران و روسیه به نقل از فارس، مراسم جشن رقیه خاتون (س) عصر امروز جمعه ١٩ اسفندماه همزمان با ١٧ شعبان سالروز میلاد حضرت رقیه (س) در حوزه علمیه امام خمینی (ره) ازگل برگزار شد. شروع این مراسم با استقبال اهالی محله ازگل تهران از تکه ضریح حرم حضرت رقیه (س) آغاز شد.

این بخش از ضریح سال‌ها محل زیارت زائران سه ساله کربلا در سوریه بوده است که اخیراً با تعویض ضریح، بخشی از آن به مردم محله ازگل تهران اهدا شد و بناست در محل گلزار شهدای این محله نصب شود.

حجت‌الاسلام احسان بی‌آزار تهرانی تولیت حرم مطهر امامزاده صالح (ع) در این مراسم با اشاره به اینکه این تکه ضریح به مدت ٢ هفته در امامزاده صالح(ع) نصب بود اظهارداشت: در این ٢ هفته شاهد استقبال پرشور مردم، هم زنان و هم مردان بودیم. زنانی پای این ضریح اشک ریختند که چادر امامزاده روی سرشان بود یعنی همان بیان رهبری که شاید ظاهرشان شبیه ما نباشد اما دل در گرو اهل بیت(ع) دارند.

وی با بیان اینکه این تکه ضریح سند بیش از ١۴٠٠ ساله برای شیعه است، گفت: دشمن بیش از ٨ هزار میلیارد دلار هزینه کرد تا این حرم‌های پاک باقی نماند. این تکه‌ای از ضریح قدیمی حضرت رقیه (س) است که اخیراً توسط ایرانیان بازسازی شد.

بی‌آزار تهرانی با اشاره به اینکه این ضریح و چوب‌ها و نقره‌هایش تقدس دارد و شفا می‌دهد زیرا منسوب به حضرت رقیه (س) است، تصریح کرد: چند سال پیش در سوریه و مقابل حرم حضرت یک خانم مستشریق اکراینی را که سیاح بود و حجاب هم نداشت دیدم. او بسیار اشک می‌ریخت. از مترجمش ماجرا را پرسیدم و از او جویا شد و گفت: زمانی که وارد شهر شدم سراغ قبور سلاطین قدیمی گرفتم که همه مخروبه بودند با اینکه هنوز پیروانشان در این شهر هستند اما گفتند این دختر در خرابه جان داده است و حال مزار او چنین شکوهی دارد قطعاً او یک معجزه الهی است.

تبلیغات