استقبال-از-پوتین-در-پیونگ-یانگ

استقبال از پوتین در پیونگ یانگ و موهبتی که نصیب کره شمالی می شود!

کسب حمایت روسیه به عنوان یکی از اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل برای کیم جونگ اون که در صحنه جهانی بشدت منزوی شده، موهبتی بزرگ است!

به گزارش پایروس نیوز، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی شامگاه سه شنبه 29خرداد از ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه که پس از 24 سسال به کره شمالی سفر کرده است، طی مراسمی تشریفاتیبا حضور گارد افتخاری استقبال کرد. کیم وپوتین پس از عبور از میان تعدادی از سربازان، غیر نظامیان وکودکانی که برای خوشامدگویی حاضر شده بودند، از میدان کیم اپل سونگ، مزین به پرچم کره  شمالیو روسیهو پرتره این دو رهبر، عبور کردند و برای گفتگو وارد کاخ کومسوسان شدند.

خبرگزاری دولتی روسیه درباره این مذاکرات نوشت:پوتین با اشاره به اینکه مسکو در حال با سیاست هژمونیک  و امپریالیستی آمریکا  ومتحدانش استخطاب به رهبر کره شمالی تاکید کرد: ما از حمایت مستمر و تزلزل ناپذیرشما از سیاست روسیه، ازجمله در میئله اوکراین، بسیار قدردانی میکنیم.

کیم نیز  اعلام کرده بود که روابط کره شمالی و روسیه در حال ورود به یک دوره(شکوفایی بالا) است.

رئیس جمهوری روسیه برایاوالین بار در بیش از دو دهه اخیر به کره شمالی سفر کرده است. تحلیل گرانمی گویند که تلاش های او به طور گسترده بر جلب حمایت ادامه دار این کشور منزوی از جنگ در اوکراین متمرکز است.

خبرگزاری سی ان ان با انتشار تحلیلی درباره سفر پوتین به کره شمالی، به این موضوع پرداخت که چرا روسیه در شرایط فعلی که به شدت درگیر جنگ اوکراین است، به کره شمالی می رود و این سفر برای او و کیم جونگ اون چه منافعی دارد؟

 

به نوشته این رسانه، برخی گزارش ها حاکی از آن است که پوتین در سال گذشته با کاهش ذخایر تسلیحاتی از جمله مهمات و موشک برای ادامهحمله به اوکراین مواجه بوده استو از این رو سعی دارد این کمبود را از  طریق پیونک یانگ تامین کند. هر چند دوکشور همکاری های تسلیحاتی متقابل را تکذیب می کنند.

هر چند برخی کارشناسان نیز معتقدند که دیدار این دو رهبر می تواند پیامدهایی فراتراز میدان جنگ در اوکراین داشته باشد.به گفته آنها ورود پوتین به کره شمالی برای یک سفر دو روزه گامی رو به جلو برای مشارکتی است که بر پایه خصومت مشترک با غرب و متحدانش بنا شده است؛ شراکتی که هم این دوکشور راقدرتمند می کند و هم شکاف میان آنها و جهان را عمیق تر.

تبلیغات