ادعا های جدید نتانیاهو علیه ایران

به گزارش خبرگزاری ایران و روسیه به نقل از ایسنا، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با نشریه لاریپابلیکا که در آستانه سفر او به ایتالیا انجام شده است با تکرار ادعاهای نخ‌نما شده خود علیه جمهوری اسلامی ایران مدعی شد: ایران باید بداند که ما تمام تلاش خود را انجام خواهیم داد تا از تبدیل شدن آن به کشوری در آستانه قدرت هسته‌ای جلوگیری کنیم. هیچ راهی برای جلوگیری از دستیابی رژیم ایران به سلاح هسته‌ای بدون تهدید نظامی معتبر وجود ندارد.

وی در ادامه این گفت‌وگو با بیان این‌که «در جریان سفرش به رم درباره ایران نیز رایزنی خواهد کرد»، گفت: ما باید از هسته‌ای شدن این کشور جلوگیری کنیم، زیرا موشک‌های آن می‌تواند به بسیاری از کشورها از جمله اروپا برسد و هیچ کس نمی‌خواهد توسط یک رژیم با سلاح هسته‌ای گروگان گرفته شود.

در حالی‌که مقامات ایران بارها ضمن رد این ادعاهای بی‌اساس بر ماهیت صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای کشور تاکید دارند، نخست وزیر رژیم صهیونیستی به تازگی لفاظی‌های خود علیه جمهوری اسلامی ایران و فعالیت‌های هسته‌ای آن را تشدید کرده است که این موضع‌گیری‌ها واکنش برخی چهره‌های صهیونیستی را نیز در پی داشته است.

یائیر لاپید، نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی و یکی از سران اصلی اپوزوسیون در فلسطین اشغالی به تازگی در پیامی توئیتری از دروغ‌گویی نتانیاهو درباره توانایی اسرائیل برای حمله به ایران انتقاد و او را تهدید کرد که دست از این کار بردارد.

وی در پیام خود نوشت: اگر نتانیاهو از دروغ گفتن درباره آمادگی (اسرائیل) در برابر ایران دست برندارد، من مجبور خواهم بود تمام خلأها و غفلت‌هایی را که او مسئول آن بود، توضیح دهم تا زمانی که او را جایگزین کنیم.

همچنین رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در جریان سفر خود به تهران با اشاره به این گونه تهدیدات تاکید کرد که هر گونه حمله به تاسیسات هسته‌ای کشورها غیر قانونی است.

جدیدترین اخبار

دانش و پژوهش

اخبار اقتصادی