هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی در شورای امنیت ملی کاخ سفید روز چهارشنبه از ایران خواست تا حمایت از حماس و حزب‌الله را متوقف کند.

به گزارش پایگاه خبری پایروس؛ به نقل از شهرخبر، «جان کربی» هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی در شورای امنیت ملی کاخ سفید روز چهارشنبه از ایران خواست تا حمایت خود از گروه‌هایی نظیر حماس و حزب‌الله را متوقف کند.

وی در ادامه سخنانش گفت: «حملات علیه گروه‌های تحت حمایت ایران، دفاع از خود بوده تا حملات علیه نیروهای ما را متوقف کنند».

هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی در شورای امنیت ملی کاخ سفید گفت: «تاسیساتی که گروه‌های عراقی تحت حمایت ایران از آن استفاده می‌کنند در واکنش به حملات اخیر به پایگاه عین‌الاسد مورد هدف قرار دادیم».

رسانه‌های عراقی، شامگاه امروز (چهارشنبه)، از شنیده شدن صدای انفجار در محل استقرار نظامیان آمریکایی در پایگاه عین‌الاسد (غرب عراق) خبر دادند.

کانال تلگرامی «صابرین نیوز» گزارش داد محل استقرار نظامیان آمریکایی در عین الاسد هدف حمله پهپادی قرار گرفته است. لحظاتی بعد از انتشار این گزارش، شبکه «الجزیره» گفت این حمله توسط مقاومت اسلامی عراق انجام شده است.

با این حال، رسانه‌های عراقی درباره میزان خسارات وارده به پایگاه آمریکا و تلفات احتمالی جزئیات بیشتری منتشر نکرده‌اند.

وبگاه عراقی «بغداد الیوم» اخیرا به نقل از یک منبع امنیتی در این خصوص گزارش داد که نیروهای آمریکایی در پی حملات نیروهای مقاومت، در پایگاه «عین الاسد» به حالت آماده باش درآمده‌اند.

آمریکا، بامداد امروز چهارشنبه، مواضع گروه مقاومت «کتائب حزب‌الله» را در غرب عراق مورد حمله قرار داد. وزیر دفاع آمریکا در این خصوص گفت که این حمله در واکنش به حمله به پایگاه عین‌الاسد و زخمی‌شدن نظامیان آمریکایی انجام شده است.

مقاومت عراق به دنبال این حمله اعلام کرد که عملیات‌های خود را وارد مرحله دوم خواهد کرد. «ابو الاء الولائی» دبیرکل گروه مقاومت «کتائب سیدالشهداء» عراق بامداد چهارشنبه اعلام کرد: «در حالی که آمریکایی‌ها دوباره به ما حمله کردند، رزمندگان ما هم مرحله دوم عملیات خود را آغاز می‌کنند».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *