به گزارش پایگاه خبری پایروس؛نمایندگان وزارت اشتغال و کاهش فقر ازبکستان و خدمات فدرال کار و اشتغال روسیه در شهر «تاشکند» دیدار و مسائل همکاری متقابل در زمینه‌های آموزش حرفه‌ای، مهاجرت کاری و بازرسی کار را بررسی کردند.

این مراسم با حضور روسای ادارات و وزارتخانه‌های ذیربط در چارچوب کمیسیون بین دولتی ازبکستان و روسیه در همکاری‌های اقتصادی در شهر «تاشکند» برگزار شد.

همچنین مسائل تامین شرایط کار مناسب و ایمن، حمایت اجتماعی، حفاظت از زندگی و سلامت، حمایت از حقوق شهروندان ازبکستانی شاغل در روسیه و همچنین ایجاد سازوکارهای قابل اعتماد در این زمینه‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

اعضای هیئت همچنین با فعالیت مرکز آموزش حرفه‌ای آژانس همکاری‌های بین‌المللی کره‌جنوبی (KOICA) نیز آشنا شدند.

روسیه یکی از بزرگ‌ترین همکاران اقتصادی و بازرگانی ازبکستان است. مبادلات بازرگانی این دو کشور در سال 2023 میلادی در سطح 9 میلیارد و 800 میلیون دلار قرار گرفته است.

در حال حاضر در ازبکستان بیش از 961 واحد شرکت مشترک با سرمایه‌گذاری روسیه فعالیت می‌کنند. در ازبکستان نمایندگی 64 شرکت روسیه به ثبت رسیده است.

در روسیه نیز بیش از 560 شرکت با شراکت سرمایه‌گذاران ازبکی در زمینه‌های مختلف فعالیت می‌کنند.

روسیه استقلال این کشور را در تاریخ 20 مارس سال 1992 میلادی به رسمیت شناخته و در همین روز بین این دو کشور روابط دیپلماتیک برقرار شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *