کیش آماده گردشگری ورزشی

به گزارش پایگاه خبری ایران و روسیه به نقل از ایرنا، حجت‌الله عبدالملکی امروز (یکشنبه) در حاشیه برگزاری رقابت‌های تور جهانی تنیس مردان (فیوچرز) در گفت‌وگویی با تاکید بر شرایط مساعد و مناسب جزیره کیش برای میزبانی رویدادهای مختلف ورزشی تاکید کرد: در ابتدا باید از دست‌اندرکاران این اتفاق خوب تشکر کرد، مسوولان فدراسیون تنیس در کنار همکاران ما در منطقه آزاد یک میزبانی خوب، استاندارد و با کیفیت در حد استانداردهای بالا را برگزار کردند که به همه آنها خسته نباشید و خدا قوت می‌گویم.

وی ادامه داد: پس از سال‌ها شاهد برگزاری این رقابت‌ها در ایران هستیم که با استقبال خوب تنیسورهای خارجی همراه بود، اینکه بیش از یکصد تنیسور از نقاط مختلف جهان خود را به ایران برسانند تا در این رویداد حضور داشته باشند نشان از اهمیت و برگزاری سطح کیفی مطلوب این مسابقات دارد و در این مدت شاهد رقابت‌های جذاب و تماشایی و البته میزبانی خوب ایران بودیم.

مشاور رئیس جمهور و دبیر شواری عالی مناطق آزاد تاکید کرد: این جزیره یکی از حوزه‌های تخصصی گردشگری خود را به بحث گردشگری ورزشی معطوف کرده است و این موضوع را به شکل جدی دنبال می‌کند. در این جزیره امکانات بسیار خوبی وجود دارد که از آن جمله می‌توان به زمین‌های با کیفیت تنیس اشاره کرد که نظر فدراسیون جهانی را هم جلب کرده است.

عبدالملکی: تور جهانی تنیس با استانداردهای بالا برگزار شد/کیش آماده گردشگری ورزشی

عبدالملکی گفت: از فدراسیون تنیس و همکارانمان در جزیره خواستیم مسابقات متعدد دیگری را هم تدارک ببینند و با سطح بالاتری آنها را دنبال کنند، قبلا گفتیم و باز هم تاکید می‌کنیم این جزیره آماده میزبانی از تیم‌های ملی در بخش‌ها و رده‌های مختلف است و امروز هم شاهد هستیم تیم تنیس کمتر از ۱۴ سال ایران نیز اردوی آمادگی خود را در این جزیره برپا کرده است.

وی ادامه داد: همه امکانات هتلی، ورزشی و غیره در حد استانداردهای جهانی در کیش آماده است و اگر تیم‌ها از این فرصت بهره‌مند شوند دیگر نیازی به هزینه ارزی برای سفرهای خارجی وجود ندارد و باید از این ظرفیت بهره برد.

این مسابقات پس از وقفه‌ای ۸ ساله به میزبانی کشورمان برگزار و تنیسورهای حاضر از ۱۴ الی ۲۸ اسفند ماه برای کسب عناوین برتر با هم مسابقه می‌دهند.

در جدول اصلی مسابقات ۶۴ تنیسور از کشورهای مجارستان، چک، روسیه، ایتالیا، هند، ایران، رومانی، سوریه، فرانسه، آلمان و چین حضور دارند. در پایان این مسابقات به نفرات برتر مبلغ ۱۵ هزار دلار به عنوان جایزه نقدی اهدا می‌شود.

سامان حسنی سرداور نشان نقره به عنوان سرداور و شاهرخ کشاورز به عنوان مدیر مسابقات حضور دارند.

تبلیغات