به گزارش پایگاه خبری پایروس؛ در دور سوم و پایانی مرحله مقدماتی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳، در گروه E تیم ملی فوتبال کره جنوبی به مصاف مالزی رفت که این بازی زیبا با نتیجه پرگل ۳ بر ۳ به پایان رسید. این در حالی بود که کره ۲ بر ۱ عقب افتاد و خیلی‌ها معتقد بودند آنها قصد دارند با باخت عمدی به مالزی، در گروه خود دوم یا سوم شده و از مصاف با ژاپن در مرحله حذفی اجتناب کنند اما شاگردان کلینزمن با یک کام بک تا دقیقه آخر از رقیب پیش بودند که در دقیقه ۹۰+۱۵ مالزی گل تساوی را زد.

در این گروه بحرین با 5 امتیاز صدرنشین شد و کره جنوبی و اردن با 5 و 4 امتیاز به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دقیقه ۸ سونگ فرصت داشت در یک ضدحمله از روی اشتباه فاحش مدافعان مالزی، دروازه این تیم را باز  کند، اما این موقعیت هیچ ثمره‌ای نداشت. در دقیقه 17 توپ ارسالی از کرنر در سمت راست زمین روی دروازه مالزی با ضربه جئونگ همراه شد که سنگربان مالزی توپ را از روی خط بازگرداند اما به نظر می‌رسید توپ از خط رد شده و پس از بررسی با VAR گل تایید شد. در دقیقه 51 کار زیبای بازیکنان مالزی توپ را به فیصل رساند و مهاجم مالزی پس از یک سر توپ زیبا، گلی تاریخی وارد دروازه کره کرد. در دقیقه 60 عارف از روی نقطه پنالتی بر خلاف جهت گلر کره توپ را شلیک کرد تا دروازه کره باز شود. در دقیقه 82 لی کانگ از روی یک ضربه ایستگاهی به زیبایی گل تساوی کره جنوبی را به ثمر رساند. در نهایت سون هیونگ مین در دقیقه 4+90 از روی نقطه پنالتی گل سوم کره را زد. در دقیقه 15+90 مورالس گل سوم را به ثمر رساند و بازی با تساوی به پایان رسید.

در دیگر بازی همزمان این گروه، اردن به مصاف بحرین رفت که با شکست ۱ بر ۰ مقابل بحرین در گروه خود دوم شد. اردنی‌ها که به نظر می‌رسید تمایلی به پیروزی و صدرنشینی در گروه خود ندارند، در این بازی در دقیقه ۳۴ یک گل دریافت کردند تا بازی با همین تک گل به پایان برسد. تک گل بحرین را عبدالله یوسف به ثمر رساند.

تقویم دور سوم مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا گروه E؛ پنجشنبه: 1402/11/5 ؛ ساعت: 15
استادیوم: الجنوب قطر
داور: خالد صالح از عربستان

ترکیب تیم ملی کره جنوبی:
جو هیون وو، کیم یونگ گوون، کیم مین جائه، کیم تائه هوانگ، وو یونگ سئول، هوانگ این بئوم، وو یئونگ جئونگ، لی کانگ این، سون هیونگ مین، لی جائه سونگ و چو گوئه سونگ
سرمربی: یورگن کلینزمن

ترکیب تیم ملی مالزی:
سیهان حازمی، دومینیک تان، دیون کولز، شاهرول سعد، لووره کوربین اونگ، استوارت ویلکین، برندن گان، دنیل تینگ، فیصل حلیم، درن لوک، عارف ایمن حناپی
پان گو کیم

شرح گل:

کره جنوبی ۱-۰ مالزی (وو یونگ جونگ دقیقه ۱۷): توپ ارسالی از کرنر در سمت راست زمین روی دروازه مالزی با ضربه جئونگ همراه شد که سنگربان مالزی توپ را از روی خط بازگرداند اما به نظر می‌رسید توپ از خط زد شده و پس از بررسی با VAR گل تایید شد.

مالزی ۱-۱ کره جنوبی (فیصل حلیم-دقیقه ۵۱): کار زیبای بازیکنان مالزی توپ را به فیصل رساند و مهاجم مالزی پس از یک سر توپ زیبا، گلی تاریخی وارد دروازه کره کرد.

مالزی ۲-۱ کره جنوبی (عارف دقیقه ۶۰): عارف از روی نقطه پنالتی بر خلاف جهت گلر کره توپ را شلیک کرد تا دروازه کره باز شود.

مالزی ۲-۲ کره جنوبی (لی کانگ این دقیقه ۸۲): ضربه کاشته زیبای لی کانگ این مستقیم به سمت دروازه رفت و علی‌رغم رسیدن گلر مالزی به توپ، او نتوانست آن را از دروازه بیرون بیاورد.

کره جنوبی ۳-۲ مالزی (سون هیونگ مین دقیقه 4+90): ضربه محکم سون از روی نقطه سفید رنگ داخل محوطه جریمه به تور دروازه مالزی چسبید تا مجددا این تیم با ژاپن رودررو شود.

کره جنوبی ۳-۳ مالزی (مورالس دقیقه 15+90): در آخرین دقیقه بازی روی تعلل دفاع کره، مورالس از مالزی توپ را مهار کرد و ضربه او در قوس محوطه جریمه در کنج دروازه کره آرام گرفت تا بدین ترتیب کره جنوبی باز هم به عربستان برخورد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *