روسیه: روابط دیپلماتیک خود را با غرب کاهش می دهیم

به گفته مدودف، این نقض آشکار قوانین بین المللی و داخلی آنها است که بر اساس آن دارایی های دولتی از مصونیت حاکمیتی برخوردار هستند. همین اصل در مورد مقامات دولتی نیز صدق می کند، با این حال غرب تلاش کرده است تا ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه – و اخیراً، سرگئی شویگو، وزیر دفاع سابق و والری گراسیموف، رئیس ستاد کل ارتش – را به جنایات جنگی متهم کند.

 

مدودف در سخنرانی سنت پترزبورگدر روز 5 شنبه یادآوری کرد که تلاش برای اثبات صلاحیت دیوان کیفری بین‌المللی بر مقامات روسی می‌تواند به عنوان “اعلام جنگ” و زمینه‌ای برای استناد به حق دفاع از خود تلقی شود.

رئیس جمهور سابق روسیه همچنین خاطرنشان کرد که نوع تحریم های اقتصادی که توسط ایالات متحده و متحدانش اعمال می شود نیز نوعی جنگ است و مستلزم مقاومت در چارچوب قوانین بین المللی است.

مدودف افزود: تحریم های یکجانبه باید پایان یابد؛ آنها برخلاف روح و مفاد منشور سازمان ملل، ابزاری برای اجبار سیاسی علیه مخالفان «نظم جهانی مبتنی بر قوانین» هستند.

مدودف در ادامه سخنانش گفت که کشورهای مشمول تحریم باید در رایزنی درباره «دفاع دسته جمعی» در برابر کشورهایی که محدودیت ها را علیه آنها اعمال کرده اند، به یکدیگر بپیوندند. وی افزود: روسیه نه تنها خواستار لغو همه تحریم ها به عنوان پیش شرط هرگونه مذاکره برای پایان دادن به بحران اوکراین است، بلکه قصد دارد برای همه خسارات وارده نیز جبران شود.

تبلیغات