کارگاه صادرات به روسیه با تمرکز بر چاپ و بسته بندی

کارگاه صادرات به روسیه با تمرکز بر صنعت چاپ و بسته بندی در تهران برگزار شد

این کارگاه با همکاری شرکت پویش پرداز مرسا، اتحادیه چاپ و بسته بندی و شرکت بازرگانی پازیریک در محل اتحادیه بسته بندی تهران واقع در خیابان ویلا روز شنبه برگزار شد.

به گزارش پایروس نیوز در این کارگاه نمایندگانی از شرکت های معروف چاپ و بسته بندی اعم از شرکت روتاتیو، شرکت آرایه و جعبه جواهر تهران، طرح و سازه پارسیان، راتیو استودیو، مجتمع چاپ و بسته بندی اندیشه برتر و تعدادی از فعالان این حوزه شرکت کرده بودند.

در این جلسه که مباحث صادرات به روسیه، راهکارهای نقل و انتقال مالی و ظرفیت های ایران در صنعت بسته بندی مطرح شد، محمد رضا ملا محمد، مدیرعامل شرکت مرسا و دبیر دائمی جایزه ملی طراحی بسته بندی، دکتر حمید رضا بیات مدیر عامل شرکت راشاگستر پازیریک و مدیر مسئول پایگاه خبری اقتصاد ایران و روسیه (eciru.ir)، احمد ابوالحسنی رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران به عنوان برگزارکنندگان گارگاه حضور داشتند.

دکتر حمید رضا بیات مدیر عامل شرکت Pazirik.org در این جلسه ظرفیت های ایران را در تجارت با روسیه بیان کرد و دراین باره گفت:” ایران ظرفیت های بالایی در تجارت با روسیه دارد، شرایط آب و هوایی ایران و تنوع محصولات کشاورزی و مواد غذایی از مهمترین دلایلی است که می تواند روسیه را برای واردات موادغذایی از ایران ترغیب کند. این کشور بازار بکری برای محصولات ایرانی است که باید به این نکته توجه شود.”

بیات در ادامه به صنعت بسته بندی و تبلیغات اشاره کرد و افزود:” کشور روسیه یکی از کشورهای صاحب نام در حوزه بسته بندی است که به تنوع، کیفیت و استانداردهای موجود در این صنعت توجه می کند. بازار بسته بندی روسیه از سال 2019 مدام در حال توسعه است که پیش بینی می شود در سال 2024 فقط در صنعت لبنیات بیش از 32 میلیون تن محصول بسته بندی نیاز دارد. هرچه بسته بندی جذاب تر و محصول باکیفیت تر باشد، مصرف کنندگان روسی ترغیب بیشتری برای خرید دارند. بنابراین توصیه می شود از آنجایی که محصولات مواد غذایی ایران از کیفیت خوبی برخوردار هستند، به بسته بندی آنها نیز توجه شود تا با قیمت بالاتر در بازار روسیه و سایر بازارهای بین المللی به فروش برسد.”

در ادامه کارگاه تولیدکنندگان و فعالان صنعت چاپ و بسته بندی که قرار است در نمایشگاه RosUpack روسیه حضور داشته باشند، درباره مشکلات، ایده ها و برنامه های خود برای صادرات به روسیه صحبت کردند و دکتر بیات به سوالات آنها پاسخ داد.

شایان ذکر است که نمایشگاه روسوپک (RosUpack) یکی از برترین نمایشگاه های بسته بندی در روسیه، CIS و کشورهای حوزه اوراسیاست که پیش بینی می شود بیش از 1000 شرکت داخلی و خارجی در آن حضور یافته و آخرین محصولات و تکنولوژی خود را به معرض نمایش بگذارند.

این نمایشگاه از 29 خرداد تا 1 تیر در مسکو برگزار می شود.

گالری تصاویر

 

تبلیغات