چگونه امید به آینده را به دانش آموزان تزریق کنیم؟

به گزارش پایگاه خبری ایران و روسیه، یوسف نوری در جلسه شورای عالی آموزش و پرورش اظهار کرد: باید نوع نگاه و ارتباط با دانش‌آموزان تغییر و بر رویکرد فرهنگی و تربیتی آموزش و پرورش تاکید شود.

وی با تاکید بر این که مهارت‎‌های پایه دانش آموزان باید مورد توجه جدی قرار گیرد، افزود: با طراحی و اجرای برنامه‌‎های متنوع شور، نشاط و امید به آینده در دانش آموزان را باید تقویت کرد.

نوری بیان کرد: آسیب‌های انباشته در دوران کرونا باعث به وجود آمدن برخی مسائل و مشکلات برای دانش‌آموزان و آموزش و پرورش شده است. نیازمند بازتعریفی در مورد نظام تعلیم و تربیت هستیم و اگر لازم باشد برخی از قوانین و مقررات آموزشی و پرورشی را باید بازنگری کرد.

وزیر آموزش و پرورش متذکر شد: اتفاقات اخیر کشور نقاط آسیب و ضعف نظام تعلیم و تربیت کشور را نشان داد که نیاز به آسیب شناسی و کار جدی با برنامه ریزی و استراتژی مناسب برای برطرف کردن آن‎ها دارد

نوری با تاکید بر اینکه برای آموزش و تربیت دانش آموزان باید آینده نگری، برنامه ریزی و استرتژی مدونی داشته باشیم، گفت: دانش‌آموزان در سن حساسی قرار دارند که سن تاثیرپذیری، نقش پذیری و پرسشگری است. تنها جایی که نظام‌مند با دانش آموزان و خانواده‌های آنها در ارتباط است، آموزش و پرورش است.

تبلیغات