پرواز های بین ایران و بحرین به زودی از سر گرفته خواهد شد

به گزارش پایگاه خبری ایران و روسیه به نقل از تسنیم، «عبدالنبی سلمان»، معاون رئیس پارلمان بحرین امروز سه شنبه گفت که پروازها بین این کشور و ایران به زودی از سر گرفته خواهد شد و تأخیر در کار نخواهد بود.

او گفت که هیئت ایرانی که اخیرا به بحرین آمده بود، به این موضوع علاقه نشان داده است و از آن استقبال می‌کند. سلمان ادامه داد: در این دیدار  که چند روز پیش انجام شد، در مورد از سرگیری روابط بین دو کشور گفت‌وگوهای جدی و صریحی صورت گرفت.»

این نماینده پارلمان بحرین با بیان اینکه منامه در این خصوص هیچ گونه ملاحظه و تحفظاتی ندارد، گفت که در صورتی که ایران جدی باشد، این مسئله با موافقت از سوی بحرین انعکاس خواهد یافت و مورد قبول دولت و ملت کشورهای عربی قرار خواهد گرفت.

اخیرا بعد از احیای روابط بین ایران و عربستان سعودی، روابط بین تهران و منامه به سمت بهبود و احیا حرکت می‌کند. در این راستا، الهام آزاد عضو هیئت پارلمانی اعزامی ایران به بحرین برای شرکت در صد و چهل و ششمین اجلاس اتحادیه بین المجالس جهانی درباره دیدار هیئت پارلمانی کشورمان با مقامات بحرینی گفت: طی دیداری که در حاشیه اجلاس اتحادیه بین‌المجالس جهانی با  رئیس مجلس بحرین داشتیم، وی به ما اعلام کرد که در جلسات‌شان با دولت بحرین و بخصوص وزیر خارجه این کشور، موضوع از سرگیری روابط با ایران را پیگیری خواهد کرد.

همزمان با اعلام انجام مذاکرات بین تهران و منامه برای احیای روابط، نماینده پارلمان بحرین ضمن تأیید این مذاکرات، از تمایل کشورش برای بازکشایی سفارت و از سرگیری پروازها از منامه به فرودگاه‌های ایران خبر داد.

جدیدترین اخبار

دانش و پژوهش

اخبار اقتصادی