واردات-آهن-و-فولاد-روسیه-به-اروپا

اتحادیه اروپا واردات آهن و فولاد روسیه را از سر گرفت!

گزارش ها نشانمی دهد که اسپانیا پس از سه ماه وقفه، خرید این فلزات را از ماه آوریل آغاز کرد.

به گزارش پایروس نیوز به نقل از ریانووستی اسپانیا پس از سه ماه وقفه  واردات فولاد و آهن از روسیه را از سرگرفته است.

مادرید در دسامبر گذشته خرید فلزات از کشور تحریم شده را متوقف کرد اما در آوریل گذشته واردات خود را از سر گرفت. آمارهای تحلیل شده توسط این خبرگزاری نشان داد که از آن زمان اسپانیا 21300 تن آهن و فولاد روسیه به ارزش 8 میلیون یورو (8.57 میلیون دلار) خریداری کرده است.

 

بر اساس گزارش ها، واردات آلومینیوم روسیه از اسپانیا 50 درصد افزایش یافته و به 13 میلیون یورو رسیده است، در حالی که خرید تیتانیوم تقریباً دو برابر شده و به 1.5 میلیون یورو رسیده است. این درحالی است که تجارت دوجانبه بین روسیه و اسپانیا در آوریل 14 درصد کاهش یافته و به 248 میلیون یورو رسیده است و مجموع صادرات روسیه به 177.2 میلیون یورو می باشد.

اتحادیه اروپا واردات محصولات آهن و فولاد روسیه را در سال 2022، اندکی پس از آغاز عملیات نظامی مسکو علیه اوکراین ممنوع کرد. محدودیت‌های بیشتر واردات آهن یا محصولات فولادی فرآوری شده در کشورهای ثالث اما حاوی ورودی‌های آهن یا فولاد با منشاء روسیه را ممنوع کرد.

به عنوان بخشی از تحریم‌های مرتبط با اوکراین، بروکسل واردات سیم، فویل، خرید و لوله‌های آلومینیومی ساخت روسیه را ممنوع کرده است، اما شمش‌ها، اسلب‌ها و بیلت‌های آلومینیوم از این کشور از محدودیت‌ها مستثنی هستند. آلومینیوم که به طور قابل توجهی سبک تر از فولاد است، برای تولید خودروهای الکتریکی حیاتی است.

روسیه دومین تولید کننده بزرگ فلز سبک در جهان است. تحریم‌های آمریکا علیه شرکت روسی Rusal  در آوریل 2018 باعث شد که قیمت آلومینیوم در بورس فلزات لندن 35 درصد افزایش یابد و طی چند روز به بالاترین سطح هفت ساله برسد.

در اوایل سال جاری، رویترز گزارش داد که اگر خرید آلومینیوم از روسیه ممنوع شود، خریداران در سراسر اتحادیه اروپا و ایالات متحده به شدت برای آلومینیوم تولید شده در کشورهای خاورمیانه رقابت خواهند کرد. بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که چنین ممنوعیتی می تواند موجی از جهش قیمت ها را مانند سال 2018 به وجود آورد.

تبلیغات