نهمین دوره مشورت‌های سیاسی ایران وعمان برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری ایران و روسیه به نقل از فارس، همین دوره مشورت‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان با حضور علی باقری معاون سیاسی وزارت امور خارجه امروز (یکشنبه) ۲۱ اسفند در مسقط پایتخت عمان برگزار شد. 

در این نشست که «شیخ خلیفه الحارثی» معاون امور دیپلماتیک وزارت خارجه عمان ریاست هیأت عمانی را بر عهده داشت، موضوعات اصلی مورد علاقه دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی به طور مبسوط مورد بررسی قرار گرفت و دو طرف دیدگاه‌های خود را بیان کردند. 

باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه برگزاری این نشست را فرصتی برای بررسی جنبه‌های مختلف روابط دو کشور خصوصا در بخش سیاسی و نشان دهنده اراده دو کشور برای توسعه روابط خواند. 

وی ادامه داد: فضای جدید منطقه‌ای اهتمام بیشتری برای رایزنی بین مقامات دو کشور را می‌طلبد. 

خلیفه الحارثی معاون سیاسی وزیر خارجه عمان نیز اظهار داشت: در سال‌های اخیر شاهد افزایش رشد تبادل تجاری بین دو کشور بوده‌ایم و این افزایش نشان می‌دهد ظرفیت لازم برای ارتقای همکاری تجاری بین دو کشور وجود دارد و باید از این ظرفیت استفاده کنیم. 

وی ادامه داد: سلطنت عمان در دوره نوین که از حکمرانی سلطان قابوس آغاز شده است، به دنبال افزایش تعامل و همکاری با هدف برقراری و حفظ صلح در منطقه بوده است و در تعامل با جمهوری اسلامی ایران نیز این رویکرد را دنبال کرده است. 

در پایان این نشست صورتجلسه مربوط به نهمین نشست کمیته مشترک راهبردی توسط علی باقری و خلیفه الحارثی به امضا رسید.

جدیدترین اخبار

دانش و پژوهش

اخبار اقتصادی