ال جی و سونی به کمک اپل می آیند


به گزارش پایگاه خبری ایران و روسیه به نقل از زومیت، اپل احتمالاً نسل اول هدست‌های واقعیت ترکیبی خود را اواخر امسال معرفی خواهد کرد و به‌نظر می‌رسد ال‌جی و سونی تأمین‌کنندگان اولیه‌ی نمایشگرهای این محصول باشند. انتظار داریم صفحه‌نمایش‌های استفاده‌شده در این هدست‌ها با پیشرفت‌های تکنولوژیک همراه باشند و وضوح چشمگیری ارائه دهند. این پنل‌ها برخلاف نمایشگرهای OLED معمولی به‌جای بستر شیشه‌ای از بستر CMOS مبتنی‌بر ویفر سیلیکونی استفاده می‌کنند.

درمقایسه‌با نمایشگرهای OLED معمولی گوشی‌های هوشمند، صفحه‌‌نمایش هدست واقعیت ترکیبی اپل وضوح بسیار بیشتری ارائه خواهد داد؛ زیرا چنین محصولی به این سطح از وضوح نیاز دارد. این پنل‌ها باعث می‌شود کاربران بیشتر در فضای واقعیت مجازی و واقعیت ترکیبی غوطه‌ور شوند.

به‌گزارش گیزموچاینا، سونی و ال‌جی در توسعه‌ی نمایشگرهای مخصوص هدست‌های واقعیت ترکیبی اپل از سامسونگ جلوتر هستند؛ به‌همین‌دلیل، به‌عنوان تأمین‌کنندگان اصلی پنل‌های موردنیاز این محصول انتخاب شده‌اند.


اپل قبلاً از ال‌جی و سامسونگ درخواست کرده بود نمایشگرهایی با وضوح بسیار زیاد تولید کنند و غول فناوری کره‌ای احتمالاً با همکاری APS Hodings نیاز اپل را برآورده خواهد کرد.

انتظار می‌رود استفاده از نمایشگرهای OLEDOS در هدست‌های واقعیت ترکیبی آینده‌ی اپل، استاندارد جدیدی در بازار این محصولات ایجاد کند و تجربه‌ای بسیار فراگیرتر و واقعی‌تر را به کاربران ارائه دهد. همچنین، همکاری اپل، ال‌جی، سونی و سامسونگ در این زمینه از فناوری پیشرفته‌ای حکایت می‌کند که به توسعه‌ی سریع‌تر هدست واقعیت ترکیبی اپل کمک خواهد کرد. گفته می‌شود این محصول روش تعامل ما را با دنیای فناوری متحول خواهد کرد.

جدیدترین اخبار

دانش و پژوهش

اخبار اقتصادی