نمایشگاه خطرات هوش مصنوعی در سانفرانسیسکو

به گزارش پایگاه خبری ایران و روسیه به نقل از شبکه تلویزیونی یورونیوز، در این نمایشگاه جدید با عنوان “موزه ناهماهنگی”، آثار هنری هوش مصنوعی به بازدیدکنندگان کمک می‌کند تا درباره خطرات بالقوه هوش مصنوعی به تفکر بپردازند.
آیا تا به حال فکر کرده اید که اگر هوش مصنوعی قدرتمند شود، زندگی چگونه خواهد شد؟ نمایشگاه جدیدی با عنوان موزه ناهماهنگی‌ها که در سانفرانسیسکو به روی عموم باز شد، به دنبال کشف این راز است؛ و از آثار هنری و هوش مصنوعی برای کمک به بازدیدکنندگان در خصوص تعقل درباره خطرات بالقوه هوش مصنوعی کمک گرفته است

اودری کیم -مسئول موزه: در دنیای پسا آخرالزمانی است که هوش مصنوعی در حال حاضر بیشتر بشریت را نابود کرده است، و مشخص شده که چقدر بد است. متصدیان این فضا به عنوان یک نوع یادبود برای انسان ایجاد کرده اند، بنابراین عنوان ما این است: برای کشتن بیشتر انسانیت متاسفیم.

در این نمایشگاه از مکالمات هوش مصنوعی بین دانشگاهیان اروپایی گرفته تا فناوری دیپ فیک (جعل عمیق، تکنیک برای ترکیب تصویر انسان مبتنی بر هوش مصنوعی) کمک گرفته شده است.
متصدیان این نمایشگاه می‌گویند می‌خواهند سر گفتگو را در مورد امنیت هوش مصنوعی باز کنند و در خصوص خطرات فراتر رفتن و خیلی سریع پیش رفتن در این حوزه اندیشه شود.

تبلیغات