به گزارش پایگاه خبری پایروس به نقل از تجارت‌نیوز، نگاهی به معاملات بازار سهام در هفته دوم بهمن‌ حاکی از آن است که شاخص‌های بازار در این هفته نزولی شده‌اند. همچنین بیشتر از یک همت پول حقیقی از بورس خارج شده است.

بررسی معاملات هفته دوم بهمن‌ماه 1402 نشان می‌دهد که شاخص کل طی پنج روز کاری این هفته، حدود 0.8 درصد پایین آمد و از دو میلیون و 126 هزار واحد به دو میلیون و 110 هزار واحد رسید. در طرف دیگر اما شاخص هم‌وزن طی این هفته، اندکی درجا زد؛ به نحوی که این نماگر در این هفته از تراز 733 هزار واحد با کاهش 0.08 درصدی به 732 هزار واحد رسید.

همچنین باید گفت بازار سهام در این هفته به طور میانگین روزانه هشت میلیارد و 220 میلیون برگه سهم حجم خورد که ارزشی معادل چهار هزار و 929 میلیارد تومان را رقم زده است. همین‌طور طی پنج روز کاری این هفته حدود هزار و 32 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شده است.

بیشترین بازدهی نمادها در هفته دوم بهمن

بیشترین بازدهی

بررسی معاملات بورس در هفته دوم بهمن 1402 نشان می‌دهد که سهام زشگزا توانسته است در این هفته با رشد 28 درصدی بیشترین بازدهی را  به ثبت برساند و به ارزش 1,350 تومان معامله شود.

ولملت و ثشرق نیز دیگر سهم‌هایی بودند که در این هفته بازدهی مثبتی از خود بر جای گذاشتند. به نحوی که این دو سهم در این هفته به ترتیب 20 و 19 درصد افزایش قیمت داشتند. به این ترتیب در پایان معاملات این هفته ولمت به قیمت 1,114 و ثشرق به 4,093 تومان رسیدند.

کمترین بازدهی نمادها در هفته دوم بهمن

کمترین بازدهی

در طرف مقابل، ارقام ریزش سهم‌های کم‌بازده کمتر بود؛ به طوری‌که سیلام و نطرین با افت 14 درصدی بیشترین کاهش قیمت را میان رقبای خود در بازار سهام ثبت کرده‌اند. وسدید نیز دیگر سهم کم‌بازده این هفته بود که با افت 12 درصدی به قیمت 419 تومان رسید. همچنین کساپا  و کمرجان نیز با کاهش 12 و 11 درصدی دیگر سهم‌های کم‌بازده بورس در هفته دوم بهمن‌ماه بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *