نشست-صمیمی-دانشجویان-با-سفیر-ایران

نشست صمیمی دانشجویان با سفیر ایران در روسیه

نشست صمیمی دانشجویان با سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در روسیه با محوریت مشارکت در انتخابات رياست جمهوری

به گزارش پایروس نیوز نشست صمیمی دانشجویان با سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در روسیه با محوریت مشارکت در انتخابات رياست جمهوری در محل بیت‌الزهرا (س) برگزار شد. دکتر کاظم جلالی در ابتدای این نشست به اهمیت نقش انجمن‌اسلامی و قشر دانشجویی  در تأثیرگذاری بر مشارکت در انتخابات تاکید نمودند.

ایشان در ادامه به استحکام ساختار حاکمیتی در کشور اشاره نموده که با توجه به حادثه تلخ  پیش آمده برای رئیس جمهور شهید و همراهانشان هیچ خللی در امور اداره کشور پیش نیامده و عبور از این بحران تلخ و سخت را مرهون نعمت ولایت و مردم دانستند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در ادامه به ظرفیت خوب قانون اساسی در برگزاری انتخابات و مشخص شدن رئیس جمهور در شرایط خاص ظرف حداکثر ۵۰ روز اشاره نمودند.

دکتر کاظم جلالی همچنین‌ با طرح این پرسش که چرا دشمنان برای عدم‌مشارکت مردم در انتخابات تبلیغات گسترده ای می‌کنند، به نقش مردم و برخورداری جمهوری اسلامی از پشتوانه مردمی از ابتدای انقلاب و عبور از بحران‌های اول انقلاب و جنگ تحمیلی با همین پشتوانه مردمی اشاره کرده و هدف دشمنان را حذف این پشتوانه مردمی دانستند.

دکتر جلالی در ادامه با ارائه تحلیل تحولات جهانی و تغییر دنیا از یک جانبه گرایی به سیال بودن، بر این نکته تاکید کردند که اگر می‌خواهیم در این دنیای سیال سهم کشور خود را از آینده بگیریم باید در داخل کشور قوی شویم و یکی از مهمترین مولفه‌های قدرت مردم هستند و برای نشان دادن این مولفه قدرت باید حضور پررنگ و مشارکت حداکثری در انتخابات داشته باشیم.

قسمت پایانی صحبت های سفیر محترم با دعوت از همه دانشجویان برای شرکت گسترده در انتخابات روز جمعه و لزوم دعوت از همه برای حضور پررنگ‌و گسترده در پای صندوق های رای همراه بود.

در پایان این نشست نیز سفیر محترم به سوالات دانشجویان و حاضرین پاسخ دادند.

تبلیغات