موزه فضانوردی روسیه

موزه فضانوردی روسیه

به گزارش پایگاه خبری پایروس؛موزه فضانوردی روسیه به انگلیسی: (Memorial Museum of Cosmonautics) که به اسامی دیگر «موزه گرامیداشت کیهان نوردی» و «موزه گرامیداشت اکتشاف فضایی» نیز شناخته می ‌شود، مکانی است دیدنی برای نمایش دستاوردها و اکتشافات فضایی روسیه که در بخش تحتانی تندیس باشکوه و تماشایی فاتحان فضا، بنای یادبودی که بخش بیرونی موزه را با طراحی منحصربفرد خود به زیبایی و به شایستگی تزئین کرده. قرار گرفته است. وجود تجهیزاتی فضایی از قبیل ماهواره ها، اسناد و مدارک، لباس فضانوردی، تصاویر ثبت شده از فضا و غیره موجب گردیده است که موزه فضانوردی روسیه به یکی از جاهای دیدنی مسکو و مقصد مورد علاقه بسیاری از گردشگران مسکو مبدل گردد.

چرا بازدید از موزه فضانوردی روسیه پیشنهاد می شود؟

متفاوت ترین و منحصرفردترین موزه کشور روسیه به حساب می آید.
مجموعه ای بالغ بر ۸۵ هزار تجهیزات فضایی را در خود جای داده است.
طرح ها و برنامه های فضایی اتحادیه جماهیر شوروی را بر شما آشکار می سازد.
دستاوردها و اکتشافات فضایی کشور روسیه را برای شما بازگو می کند.
از طراحی داخلی بسیار خلاقانه و متفاوتی تشکیل و با دکوراسیون منحصربفرد و جذابی تزئین شده است.

تاریخچه موزه فضانوردی روسیه

کافی است نامی از یوری گاگارین، فضانورد برجسته روسی که عمر اکتشافات فضایی بشر را در خارج از کره آبی آغاز کرد، برده شود تا همگان بدانند که کشور روسیه هیچ‌گاه، چه در زمان اتحادیه جماهیر شوروی که بیشترین دستاوردهای فضایی این کشور حاصل گردید و چه در زمان حال، از فضا جدا نبوده است. دستیابی به ماه و گردش به دور زمین از چنان اهمیت و ارزش تاریخی برای کشور روسیه برخوردار بوده که مکانی را برای گرامیداشت این واقعه تاثیرگذار در آپریل سال ۱۹۸۱ در شهر دیدنی مسکو تاسیس کرده است. این مکان که موزه فضانوردی روسیه نام دارد، تاریخچه فضانوردی روسیه و همچنین پیشرفت ها و دستاوردهای فضایی این کشور را در بخش هایی جدا اما منسجم به تصویر کشیده و از طریق تصاویر و مستندات و همچنین مدل هایی فضایی، طرح ها و برنامه های اتحادیه جماهیر شوروی را برای فتح فضا نمایان ساخته است.
موزه فضانوردی روسیه

سفری به تاریخ فضانوردی روسیه

بازدید از موزه فضانوردی روسیه شما را با کاوشگران فضایی به سفری درون تاریخ فضانوردی روسیه خواهد برد و چگونگی تکامل تجهیزات فضایی را بر شما آشکار خواهد ساخت. در این موزه تکه های بازمانده از تجهیزات فضایی مختلفی نظیر نخستین ماهواره مصنوعی اسپاتنیک، اولین موتور راکت شوروی و ماه پیمای لونوخود را خواهید یافت و از نزدیک کپسول فضایی یوری گاگارین را نظاره گر خواهید شد. در واقع طیف وسیعی از اشیاء و اجسام مرتبط به فضا نظیر لباس های مخصوص فضانوردان روسی در کاوش های فضایی، اجرام آسمانی، کلکسیون وسیعی از پوسترهای تبلیغاتی فتح فضا در دوران شوروی، مدل بازسازی شده کاوشگران فضایی و حتی پیکره تاکسی درمی شده نخستین سگ فضانورد در این مکان گردهم آمده اند تا تجربه لذت بخش حضور در محیطی جذاب و منحصربفرد، فضایی که به کاوشگری فضایی شباهت دارد.

 

 

 

جدیدترین اخبار

دانش و پژوهش

اخبار اقتصادی