معاملات امروز بازار سهام چگونه رقم خورد؟

به گزارش خبرگزاری ایران و روسیه به نقل از تجارت نیوز، معاملات امروز بازار سهام در حالی رقم خورد که شاخص کل افتی جزئی را تجربه کرد. برهمین اساس نماگر اصلی تالار شیشه‌ای با افت ۸۶۲ واحدی که معادل ۰.۰۵ درصد این شاخص است رو‌به‌رو شد و در ارتفاع یک میلیون و ۸۱۶ هزار واحدی به کار خاتمه داد.

اما شاخص کل هم‌وزن بر خلاف شاخص کل رفتار کرد و با افزایش ۰.۷  درصدی به سطح ۵۴۹ هزار و ۲۶۴  واحدی رسید.

گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران، حجم معاملات امروز را ۱۶ میلیارد و ۶۶۰ میلیون و ارزش معاملات را هفت هزار و ۵۳۱ میلیارد تومان نشان می‌دهد.

ورود و خروج پول حقیقی

بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی حکایت از خروج سرمایه حقیقی‌ها از معاملات امروز بازار سهام دارد. شاخص ورود و خروج سرمایه در پایان بورس امروز، خبر از خروج ۵۳۵ میلیارد تومانی پول از بورس می‌دهد.

حجم مشکوک

بررسی معاملات امروز بازار سهام نشان می‌دهد که سهم‌های زیر حجم مشکوک داشتند و به طور متوسط هشت تا ۹ برابر میانگین حجم ماه خود حجم خوردند. در جدول زیر M نشانه میلیون است.

بیشترین ارزش معاملات

در جریان معاملات امروز بازار، سه سهم وبملت، فولاد و خزامیا بیشترین ارزش معاملات و سهم‌های خپارس، شستا و وبملت بیشترین حجم معاملات را ثبت کرده‌اند. همچنین سهم فارس نیز بیشترین ارزش بازار را در اختیار خود گرفت.

همچنین انرژی۱ با افزایش ۱۴.۱۰ درصدی بیشترین بازدهی روز را از آن خود کرد. در مقابل، ثرود نیز با افت ۶.۹۸ درصدی در جریان بازار امروز بدترین عملکرد را ثبت کرد.

ورود پول هوشمند

بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهم‌های بورس، وبملت و وبصادر تعلق گرفت. همچنین سهم‌های خکمک، شلعاب و تپسی نیز در جریان معاملات امروز ورود پول هوشمند داشتند. در سوی دیگر، فیلترهای بورسی نشان می‌دهند که نمادهای بپاس، سیدکو و خزامیا خروج پول هوشمند داشتند.

لازم به ذکر است بیشترین سرانه خرید حقیقی در سهم‌های کآرا، خکمک و وشهر رقم خورد. همچنین واتی در جریان معاملات امروز بیشترین فشار تقاضا را ثبت کرد. در مقابل، بیشترین فشار عرضه نیز در نماد بورس  بود.

جدیدترین اخبار

دانش و پژوهش

اخبار اقتصادی