مایکروسافت هوش مصنوعی را به آفیس اضافه می‌کند

به گزارش پایگاه خبری ایران و روسیه به نقل از یورونیوز، مایکروسافت روز پنج‌شنبه اعلام کرد که ویژگی جدیدی با عنوان کاپیلوت (Copilot) که یک موتور پرازشگر است را به نرم‌افزارهای خود می‌افزاید. این موتور امکاناتی همچون خلاصه‌کردن ایمیل‌های بلند در آوت‌لوک، آماده‌سازی پیش‌نویس در ورد و متحرک‌سازی اسلایدها در پاورپوینت را در اختیار کاربران می‌گذارد.

کولت استالباومر، مدیرکل مایکروسافت ۳۶۵ گفت که این ویژگی جدید درحال حاضر تنها برای ۲۰ مشتری سازمانی قابل استفاده است و در ماه‌های آینده به تعداد بیشتری از مشتریان سازمانی عرضه خواهد شد.

مایکروسافت می‌گوید استفاده از این ابزار باعث می‌شود که کارمندان زمان کمتری را صرف خالی کردن صندوق پست الکترونیک (اینباکس ایمیل) یا تجزیه و تحلیل‌ها در اکسل کنند و به این ترتیب «کارآتر» خواهند بود.

این غول فناوری مستقر در ردموند واشنگتن، ابزار گفتگویی با عنوان «بیزینس چت» که شبیه سرویس محبوب «چت جی‌بی‌تی» است نیز به نرم‌افزار‌های خود اضافه خواهد کرد. این سرویس از کاربر دستور می‌گیرد و با استفاده از داده‌های کاربر، کارهایی همچون خلاصه کردن ایمیل‌های کارکنان در یک پروژه خاص را انجام می‌دهد.

ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت می‌گوید: «امروز گام مهم دیگری در تکامل نحوه تعامل با محاسبات برمی‌داریم. این گام اساسا روش کار ما را تغییر می‌دهد و موج نوینی از رشد بهره‌وری را برایمان به ارمغان می‌آورد.»

شرکت‌های دیگری همچون متل (دومین تولید کننده بزرگ اسباب‌بازی در دنیا) و اینستاکارت (شرکت توضیع محصولات غذایی) نیز با هدف تحقق اید‌ه‌های نوین خود درباره تولید اتوموبیل‌های اسباب‌بازی جدید یا پاسخ به سوالات مشتریان در رابطه با محصولات غذایی، ابزار هوش مصنوعی مولدی مانند چت جی‌بی‌تی یا تولید کننده تصویر دال ای را در فضای کاری خود ادغام کرده‌اند.

گوگل، شرکت رقیب مایکروسافت این هفته از ادغام ابزار هوش مصنوعی مولد در برنامه‌های کاربردی فضای کاری خود همچون گوگل داکس، جی‌میل و اسلایدز خبر داد. گوگل می‌گوید این ویژگی‌ها را در یک سال آینده برای آزمایش در اختیار کاربران تست‌کننده معتمد خود قرار خواهد داد.

تبلیغات