تحریم ها مانع اجرای کنسرت کانیه وست در مسکو شد

لغو کنسرت کانیه وست در مسکو

حضور غیرمنتظره این خواننده رپ در پایتخت روسیه در آخر هفته شایعاتی را در مورد برنامه احتمالی پخش کرد.

ادوارد راتنیکوف، بنیانگذار آژانس کنسرت TCI به رسانه Podyem گفت که کانیه وست، خواننده رپ آمریکایی، معروف به Ye، در روسیه اجرا نخواهد کرد و توضیح داد که انجام این کار می‌تواند حرفه این هنرمند را به خطر بیندازد.

به گفته راتنیکوف که تاکید کرد انتظارات از برگزاری کنسرت در مسکو در طول سفرش غیرواقعی است، مجری برنده جایزه گرمی در خطر از دست دادن کامل بازارهای غربی است.

این اظهارات دو روز پس از پخش ویدئویی در رسانه های اجتماعی منتشر شد که نشان می داد مردی با لباس سرهنگ سفید شبیه به خواننده رپ وارد هتل Four Seasons در مرکز پایتخت روسیه می شود. ویدیوی دیگری پخش شد که او و همراهانش را در یک زیرگذر عابر پیاده نزدیک میدان سرخ نشان می دهد.

رسانه‌های محلی بعداً گزارش دادند که دلیل اصلی بازدید از Ye’s جشن تولد طراح روسی گوشا روبچینسکی بود که وست در دسامبر ۲۰۲۳ او را به عنوان مدیر خلاق جدید برای برند Yeezy خود منصوب کرد.

راتنیکوف گفت: «این هنرمند به راحتی می تواند برای یک بازدید خصوصی “یا برای پول یا تفریح” به روسیه بیاید، اما اجرای واقعی در این کشور غیرممکن است.

در ماه مه، گزارش‌های رسانه‌های محلی خبری مبنی بر اینکه Ye قصد داشت تولد ۴۷ سالگی خود را با کنسرتی در استادیوم لوژنیکی مسکو در ماه بعد جشن بگیرد، منتشر کردند. در آن زمان، راتنیکوف به ایزوستیا گفت که شایعات مربوط به کنسرت تابستانی “جعلی” است، اما تایید کرد که مذاکرات در ماه آوریل انجام شده است. این کارآفرین ادعا کرد که مذاکرات پس از درخواست ۵ میلیون دلار برای اجرا توسط خواننده رپ شکست خورد.

جدیدترین اخبار

دانش و پژوهش

اخبار اقتصادی