عربستان به هیأت اسرائیلی روادید نداد

به گزارش پایگاه خبری ایران و روسیه به نقل از فارس، منابع خبری صهیونیستی گزارش دادند که عربستان سعودی برای یک هیأت وابسته به رژیم موقت اسرائیل ویزا صادر نکرده است.

روزنامه عبری یدیعوت آحارونوت گزارش داد که سازمان ملل از این هیأت اسرائیلی دعوت کرده بود که برای یک مراسم گردشگری که توسط این سازمان در عربستان در حال برگزاری است، به این کشور سفر کند.

به گزارش این روزنامه، عربستان سعودی اما برای این هیأت اسرائیلی ویزا صادر نکرد. سازمان جهانی گردشگری وابسته به سازمان ملل از مسئولان اسرائیلی و ساکنان روستای «کفر کاما» در منطقه الجلیل خواسته بود که برای مراسم گردشگری، به عربستان سفر کنند.

این نهاد سازمان ملل، کفر کاما را به عنوان یکی از ۳۲ منطقه نمونه گردشگری روستایی برای سال جاری انتخاب کرده بود. کارشناسان بر این باورند که این اقدام ریاض نشان می‌دهد که به این زودی نمی‌توان درباره بهبود روابط ریاض-تل‌آویو سخن گفت.

در این مراسم نمایندگانی از ۳۲ کشور حضور دارند. مراسم مذکور به مدت دو روز در روستای «العلا» عربستان برگزار می‌شود و از امروز یکشنبه آغاز به کار کرده است. این در حالی است که سازمان ملل از ریاض خواسته بود که ویزای هیأت صهیونیست را صادر کند، ولی ریاض حاضر به انجام این کار نشد.

خبرگزاری بلومبرگ هم گزارش داد، پس از روی کار آمدن کابینه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی، تنش در کرانه باختری بالا گرفت و نظامیان اسرائیلی بیش از ۸۰ فلسطینی را از آغاز سال جاری میلادی به شهادت رساندند. اعلام توافق عربستان و جمهوری اسلامی ایران در پکن نیز ضربه دیگری بر طرحهای صهیونیستی است.

به گزارش بلومبرگ، زمانی که هیأت اسرائیلی در ماه مارس نتوانست ویزا بگیرد، ابراز نگرانی کرد. وزارت خارجه صهیونیستی هم به سازمان جهانی گردشگری نامه فرستاد تا شاید بتواند با میانجیگری این نهاد سازمان ملل، ویزا بگیرد. دوشنبه گذشته هم این سازمان از وزارت گردشگری سعودی درخواست صدور ویزا کرده بود.

جدیدترین اخبار

دانش و پژوهش

اخبار اقتصادی