عابرین پیاده؛ بیشترین مصدومان حوادث چهارشنبه آخر سال

به گزارش پایگاه خبری ایران و روسیه به نقل از فارس، بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت در حاشیه دیدار با وزیر بهداشت بورکینافاسو در جمع خبرنگاران با توجه به فرا رسیدن چهارشنبه آخر سال گفت: یکی از حوادث بسیار بدی که در پایان هرساله شاهد آن هستیم موضوع چهارشنبه آخرسال است.

وی با بیان اینکه حوادث چهارشنبه سال استرس و سختی زیادی را برای گروه‌های مختلف پزشکی ایجاد میکند گفت: در برخی مواقع استفاده از وسایل آتش زا و انفجار را منجر به حوادث تلخی می‌شود.

عین‌اللهی ادامه داد: برخی از مردم فکر می‌کنند فقط افرادی که در این مراسم حاضر شده‌اند و از مواد محترقه استفاده می‌کنند دچار حادثه می‌شوند در صورتی که پرتاپ مواد محترقه نیز می‌تواند منجر به آسیب و مصدومیت عابران پیاده شود به طوری که بیشترین حادثه را عابرین می‌بینند.

وی ادامه داد: یکی از مسایلی که دلخراش است مصدومیت کودکان است، متاسفانه آسیب به چشم از حوادثی است که به راحتی درمان‌پذیر نیست و وقتی چشم آسیب ببیند به راحتی درمان نمی‌شود.

عین‌اللهی گفت: آسیب به چشم‌ها می‌تواند منجر به کوری یا ضعف بینایی افراد شود، خانواده‌ها از حضور در این مراسم در حادثه پرهیز کنند. وزارت بهداشت و بیمارستان های ما در آماده باش کامل قرار دارند تا در صورت وقوع حادثه خدمات لازم را ارائه کنند.

جدیدترین اخبار

دانش و پژوهش

اخبار اقتصادی