به گزارش پایروس به نقل از ایسنا، در پایان رقابت های روز نخست کشتی آزاد قهرمانی اروپا ۲۰۲۴ در بخارست پایتخت رومانی، چهره نفرات راه یافته به دیدار فینال اوزان ۵۷، ۶۵، ۷۰، ۷۹ و ۹۷ کیلوگرم مشخص شد.

در مهمترین دیدارهای برگزار شده روز نخست، اسماعیل موسوکائف کشتی گیر روسی الاصل مجارستان و دارنده ۲ مدال طلا و یک برنز جهان در وزن ۶۵ کیلوگرم، در این رقابت ها در وزن غیرالمپیکی ۷۰ کیلوگرم به میدان رفت اما در نیمه نهایی با نتیجه ۸ بر ۵ مقابل آرمن آندرسیان دارنده مدال برنز جهان از ارمنستان تن به شکست داد.

ختیک تسابولوف کشتی گیر سرشناس روس تیم صربستان و دارنده مدال های طلا، نقره و برنز جهان نیز در این رقابت ها در یک وزن بالاتر به میدان رفت و در وزن ۷۹ کیلوگرم در همان دور نخست در یک مبارزه حساس برابر فرانک چامیزو کشتی گیر عنوان دار و کوبایی الاصل ایتالیا و دارنده ۲ مدال طلا و یک نقره و یک برنز جهان که او نیز در یک وزن بالاتر در این مسابقات به میدان رفت، با نتیجه ۲ بر یک شکست خورد.

چامیزو در ادامه رقابت های وزن ۷۹ کیلوگرم، برابر کشتی گیران استونی و آذربایجان نیز به برتری رسید اما در نیمه نهایی مقابل ماگومدحبیب کادیماگمدوف کشتی گیر روسی الاصل از بلاروس و دارنده مدال نقره المپیک توکیو در وزن ۷۴ کیلوگرم، با نتیجه ۴ بر صفر شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند.

احمد عثمان اف دارنده مدال طلای جهان ۲۰۲۳ از روسیه نیز در نیمه نهایی مقابل آوتاندی کنچادزه دارنده مدال نقره جهان ۲۰۱۸ از گرجستان ۳ بر صفر به برتری رسید و راهی فینال شد.

اما در وزن ۹۷ کیلوگرم در غیاب عبدالرشید سعدالله یف روس و دارنده ۷ طلای جهان و المپیک که از فرودگاه رومانی به روسیه بازگردانده شد، باتیربک تساکولوف کشتی گیر روسی الاصل از اسلواکی و دارنده مدال نقره جهان ۲۰۲۲ در مرحله یک چهارم نهایی مقابل ماگومد خان ماگمدوف دارنده مدال های نقره جهان ۲۰۲۳ و برنز جهان ۲۰۲۲ از آذربایجان با نتیجه سنگین ۱۳ بر ۲ شکست خورد و از رسیدن به نیمه نهایی بازماند.

احمو باتائف کشتی گیر روسی الاصل تیم بلغارستان و دارنده مدال نقره جهان ۲۰۲۲ نیز در یک چهارم نهایی مقابل ولادیسلاو بایتسائف کشتی گیر روسی الاصل تیم مجارستان و دارنده مدال های نقره و برنز اروپا ۵ بر صفر تن به شکست داد و حذف شد.
در این وزن گیوی ماتچراشویلی دارنده ۲ مدال برنز جهان ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ از گرجستان و ماگومدخان ماگمدوف آذربایجانی راهی فینال شدند.

نتایج دیدارهای نیمه نهایی ۵ وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی اروپا به شرح زیر است:

وزن ۵۷ کیلوگرم:
آرسن هاروتونیان(ارمنستان) ۱۰ – اسلام بازرگانوف(آذربایجان) صفر
ماهمت کاراووس(ترکیه) ۱۰ – روبرتی دینگاشویلی(گرجستان) صفر

وزن ۶۵ کیلوگرم:
گاژی مراد رشیداف(روسیه) ۱۲ – دبیساشویلی(گرجستان) یک
اسلام دودایف(کشتی گیر روسی الاصل آلبانی) ۳ – علی رحیم زاده(آذربایجان) یک

وزن ۷۰ کیلوگرم:
آکاکی کمرتدلیدزه(گرجستان) ۵ – رمضان رمضان اف(بلغارستان) ۲
آرمن آندرسیان(ارمنستان) ۸ – اسماعیل موسوکائف(مجارستان) ۵

وزن ۷۹ کیلوگرم:
احمد عثمان اف(روسیه) ۳ – آوتاندی کنچادزه(گرجتسان) صفر
ماگومد حبیب کادیماگمدوف( بلاروس) ۴ – فرانک چامیزو(ایتالیا) صفر

وزن ۹۷ کیلوگرم:
ماگومدخان ماگمدوف(آذربایجان) ۷ – ولادیسلاو بایتسایف(مجارستان) ۲
گیوی ماتچراشویلی(گرجستان) ۷ – ایراهیم چیفتچی(ترکیه) ۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *