سفر به انگلیس با مجوز الکترونیکی

به گزارش پایگاه خبری ایران و روسیه به نقل از ساوث چاینا مورنینگ پست، شهروندان قطری باید از قبل از سفر برای دریافت ETA اقدام کنند. این مجوز به افراد اجازه می دهد به انگلیس سفر کنند. به گفته دولت این کشور با کمک روش مذکور گذر از مرز کارآمدتر و ایمن تر خواهد شد.

تا پایان ۲۰۲۴ میلادی مجوز الکترونیک سفر برای تمام مسافران خارجی( از جمله شهروندان اروپایی) که برای اقامت کوتاه مدت بدون ویزا به انگلیس سفر می کنند، الزامی خواهد بود.

در حال حاضر مسافران از قاره ها و کشورهای دیگر مانند آمریکا و استرالیا نیازی به پر کردن هیچ گونه فرم درخواستی برای سفر به انگلیس ندارند.

رابرت جنریک وزیر مهاجرت انگلیس در این باره می گوید: تحکیم مرزهایمان یکی از اولویت های اصلی دولت است. ETA با افزایش دانش ما درباره آنکه چه کسانی قصد سفر به انگلیس را دارند و جلوگیری از ورود افرادی که تهدید به حساب می آیند، امنیت مرزهایمان را ارتقا می دهد. همچنین این امر سفر را برای مسافران مجاز به انگلیس ساده تر می کند.

بیشتر مسافران می توانند به وسیله یک اپ موبایل برای سفر درخواست خود را ثبت کنند. افراد پس از دریافت مجوز مذکور می توانند طی بازه دوساله چند بار به انگلیس سفر کنند اما دولت مشخص نکرده هزینه این درخواست چه میزان است.

پس از اجرای طرح برای مسافران از قطر، از فوریه ۲۰۲۴ مسافران از کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و اردن می توانند از طرح استفاده کنند.

ایالات متحده آمریکا نیز طرح مشابهی را اجرا می کند که «سیستم الکترونیک برای مجوز سفر»(ESTA) نام دارد.

البته اتحادیه اروپا نیز تصمیم دارد سال آینده مجوز الکترونیک مشابهی را ارائه کند که البته ساکنان انگلیس نیز برای سفر به اروپا باید آن را دریافت کنند.

جدیدترین اخبار

دانش و پژوهش

اخبار اقتصادی