سرقت-دارایی-روسیه-اعلام-جنگ-باشد

مدودف:سرقت دارایی و دستگیری می تواند زمینه ای برای جنگ باشد

رئیس جمهور سابق روسیه درباره تحریم های غیرقانونی به غرب هشدار داده است.

دیمیتری مدودف، رئیس‌جمهور سابق روسیه گفت: تحریم‌ها و هدف قرار دادن اموال روسیه توسط ایالات متحده و متحدانش می‌تواند اقدامات تجاوزکارانه و زمینه‌ای برای اعلان جنگ تلقی شود.

مدودف که در حال حاضر به عنوان معاون رئیس شورای امنیت روسیه فعالیت می کند، در کنفرانس مجمع بین المللی حقوقی پترزبورگ (SPILF) در روز 5 شنبه سخنرانی کرد. وی در طی سخنرانی به تضاد کنونی بین حقوق بین‌الملل و «نظم جهانی مبتنی بر قوانین» که توسط غرب حمایت می‌شود، پرداخت.

مدودف در جلسه عمومی SPILF با استفاده از اصطلاح لاتین برای رویدادی که جنگ را توجیه می‌کند، گفت: «توقیف و مصادره دارایی‌های دولتی تحت شرایط خاص می‌تواند به عنوان یک عمل تجاوزکارانه تلقی شود و حتی می‌تواند casus belli تلقی شود.

مدودف با اشاره به اینکه افغانستان، ونزوئلا و ایران همگی قبل از اینکه غرب چشم خود را به روسیه معطوف کند، دارایی هایشان را توقیف کردند، گفت: «هیچ کشوری از مصادره دارایی هایش، تحت «دستور» مبتنی بر سلطه آمریکا در امان نیست.

ایالات متحده و اتحادیه اروپا به طور غیرقانونی حدود 300 میلیارد دلار از دارایی های حاکمیت روسیه را در سال 2022 مسدود کردند و مسکو را به “تهاجم” به اوکراین متهم کردند. در حالی که اتحادیه اروپا تاکنون در برابر درخواست‌های کی‌یف و واشنگتن برای مصادره کامل دارایی‌های مسدود شده مقاومت کرده است، موافقت کرده که سود و درآمد حاصل از آنها را مصادره کند و پول روسیه را به اوکراین تحویل دهد.

تبلیغات