ستایشی از ارسال 122 نامه هشداری به دستگاه‌های اجرایی خبر داد

به گزارش خبرگزاری ایران و روسیه به نقل از ایسنا، مسعود ستایشی در آخرین نشست خبری در سال ۱۴۰۱ ضمن تبریک فرارسیدن اعیاد ماه شعبان و گرامی داشت روز شهید   گفت: با توجه به نامگذاری سال ۱۴۰۱ به نام سال “تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین” کلیه  دادگستری ها در سراسر کشور بسیج شدند تا در ستادهای مرکزی تلاش لازم را در زمینه تولید انجام دادند.

وی افزود: در سازمان بازرسی ۱۲۲ نامه هشداری به دستگاه‌های اجرایی ارسال شده و ۲۶ فقره پرونده بازرسی در بازرسی های سراسر کشور تشکیل شده و ۷۳۰ فقره پرونده در راستای امر حمایت در کل کشور تشکیل شده که از این تعداد ۲۳۹ پرونده در راستای رفع مشکلات تولیدی مورد نظر قرار گرفته شده است. همچنین  ۱۷۷۷ فقره شکایت با موضوع حمایت از تولید و اقداماتی برای رفع مشکلات مطروحه به سازمان بازرسی ارسال  شده است.

سخنگوی قوه قضاییه افزود:  همچنین در دیوان عدالت اداری ۲۰۷ گزارش و پرونده مربوط به تولید در دیوان عدالت مطرح رسیدگی شد که بیشترین پرونده ها در زمینه حمایت از تولید و گمرک و… بوده است.

وی ادامه داد: همچنین در سازمان زندان ها برای ۸۳ هزار تن از زندانیان دوره های آموزشی برگزار شده و برای حدود ۵۱ هزار نفر  گواهی نامه مهارتی صادر شده است. همچنین ۴۲ هزار فرصت شغلی برای مددجویان ایجاد شده است.

ستایشی گفت: همچنین در سال جاری در جهت حمایت از دانش بنیان ها، بومی سازی تجهیزات و دستگاه ها در پزشکی قانونی اقداماتی صورت گرفته و کیت‌های مختلف مانند کیت ژنتیک تولید و صرفه جویی ارزی هم بر همین اساس انجام شد. همچنین گیت های جدید ژنتیک در دست ساخت است.

وی با اشاره به برگزاری اختتامیه جشنواره تقدیر از نقد برتر در هفته گذشته گفت: از میان بیش از ۸۰۰ اثر واصل شده به دبیرخانه قوه قضاییه تنها ۶ اثر برگزیده و  تقدیر شدند. قوه قضاییه در دوره تحول آغوش خود را نسبت به دریافت نظرت همه اندیشمندان گشوده و نه تنها نقد سازنده را موجب خسران‌ نمی‌داند بلکه آن را مایه پیشبرد امور می داند و تاکید رییس قوه قضاییه مبنی بر گفتگوی رو در رو با مردم و شنیدن دغدغه آنها می تواند به فرهنگی رایج تبدیل شود و به جای مذاکرات  بی فایده راه را باعقلانیت هموارتر کند زیرا معتقدیم مردم و حاکمیت از کفایت لازم برخوردار هستند.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوال ایسنا مبنی جزییات پرونده ابربدهکار بانکی که دادستان تهران خبر آن را اعلام کرده بود، گفت: ابربدهکار بانکی مربوط به  یک گروه خودرویی بوده و در  کار خودرو  بودند.  پرونده  ۲۷ متهم دارد و اتهام متهم اول پرونده اخلال کلان در نظام اقتصادی کشور از طریق تحصیل مال نامشروع به میزان ۴۱ هزار میلیارد ریال و ۲۹ میلیون یوان کره جنوبی است و اتهام سایر  متهمان ( ۲۶ نفر دیگر ) معاونت در اخلال در کلان نظام اقتصادی کشور است که در تاریخ ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ کیفرخواست پرونده صادر شده و به دادگاه ویژه اقتصادی ارسال شده است.

وی افزود: وقت رسیدگی به پرونده برای  فروردین  ۱۴۰۲ است. قرار تامین قانونی برای متهمان صادر شده و  با تودیع وثیقه آزاد هستند.

ستایشی  در پاسخ به سوالی درباره برخورد قضایی با پلتفرم فیلیمو گفت: مجموعه ساترا در رابطه با موضوع مورد بحث طرح شکایت کرده است. این موضوع به شعبه بازپرسی ویژه ارجاع شده است. پرونده مورد رسیدگی قرار می‌گیرد و در نهایت قاضی تصمیم می‌گیرد که در این پرونده قرار منع تعقیب صادر کند. کسی که اعلام موضوع کرده، به این تصمیم اعتراض کرده است و نهایتا پرونده به دادگاه کیفری دو کارکنان دولت ارجاع شده است و در شعبه مربوطه در حال رسیدگی است.

سخنگوی قوه قضاییه درباره آمار کسانی که مورد عفو اخیر رهبری قرار گرفته اند، گفت: کل این افراد ۸۲ هزار نفرند؛ البته دو دسته‌اند برخی متهمین و محکومین اغتشاشات اخیر و برخی محکومین سال‌های قبل که ۲۲ هزار نفر مربوط به حوادث اخیر بود که البته این به معنی این نبوده که همه این ۲۲ هزار نفر در زندان بوده‌اند بلکه برخی قبلاً با قید تعهد آزاد شده بودند و عفو به آنها، زوال سابقه می‌دهد و از تعقیب کیفری معاف می‌شوند.

ستایشی ادامه داد: ۶۰ هزار نفر باقی ماندند که از این تعداد ۲۵ هزار نفر آزاد شدند. ۳۴ هزار نفر مشمول تخفیف شدند؛ یعنی عفو گرفته اند اما مشمول‌ تخفیف شده است.

سخنگوی قوه قضاییه درخصوص مرخصی زندانیان برای سال نو گفت: دستور العمل مرخصی صادر می‌شود. من قبل از امر رئیس قوه قضائیه نمی‌توانم چیزی بگویم اما باید بگویم ایشان به مسائلی که روان مردم را پریشان می‌کند بسیار حساس هستند. کسانی که تجاوز، خشونت و اعمالی از این دست داشتند شامل مرخصی نمی‌شوند.

وی درباره برنامه قوه قضائیه برای این‌که زندانیان از تسهیلات برای اشتغال‌زایی بهره‌مند شود، گفت: از خدماتی که در این حوزه در سال ۱۴۰۱ ارائه شد، تشکر می‌کنیم، بسیار امید به برنامه توسعه هفتم برای ادامه این روند در سال ۱۴۰۲ داریم تا ان‌شاءالله شاهد رفع مشکلات باشیم. در سال گذشته ۹۸۹ زندانی از تبصره بودجه سال ۱۴۰۲ تسهیلات دریافت کرده‌اند که در مجموع ۱۰۵ میلیارد تومان بوده است.

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سوالی درباره اعلام جرم درباره ۳ رسانه و آذر منصوری، رضا کیانیان و صادق زیباکلام گفت: در ارتباط با افرادی که نام برده شد، نسبت به آقای کیانیان باید بگویم، مع‌الاسف که مشاهده می‌کنیم برخی از افراد نشر اکاذیب می‌کنند و بارها هم عنوان می‌کنیم افراد رعایت کنند، پرونده ایشان در مرحله تحقیقات مقدماتی در شعبه دادسرای عمومی تهران در حال رسیدگی است و اتهام ایشان نشر اکاذیب است.

وی ادامه داد: در خصوص خانم منصوری و آقای زیبا کلام باید بگویم  قرار جلب به دادرسی صادر و پرونده به دادگاه کیفری ۲ ارسال شده است. اتهام این افراد تشویش افکار عمومی و فعالیت تبلیغی علیه نظام است که قرار منع تعقیب صادر شده است.

سخنگوی قوه قضائیه افزود: همچنین باید بگویم  سه روزنامه هم در روزهای اخیر اقداماتی انجام داده‌اند که واقعا قابل دفاع نیست و پرونده‌شان در دادسرا در حال رسیدگی است.

وی در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت پرونده آتش‌سوزی در زندان اوین گفت: این پرونده ۴۰ متهم دارد. تحقیقات به لحاظ اهمیت پرونده ادامه دارد و تا یک ماه آینده قرار نهایی صادر خواهد شد و سپس به دادگاه صالح ارسال می‌شود.

ستایشی در پاسخ به سوالی درباره متواری شدن سینا استوی مدیرعامل صرافی کریپتولند گفت: از همین تریبون اعلام می کنم و  امیدوارم ایشان حرف‌های من را بشنود و بیاید؛ آقا جان اگر صدای من را داری گوش بده و دقت کن. بر اساس قرار قانونی که صادر شده است، خودت را معرفی کن. این فرد با قرار وثیقه قانونی ۱۲۶ میلیارد تومانی آزاد شده است. احضار شده ولی مراجعه نکرده است و  اتهامش اخلال در نظام اقتصادی از طریق خریدو فروش رمز ارز به طور غیر قانونی است و براساس تدابیر قضایی صورت گرفته حدود ۱۹۵ میلیارد تومان از اموال وی توقیف شده است. ایشان برای ۴ هزار و ۵۰۰ نفر مشکل ایجاد کرده است.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی درباره برخورد خشن با یک زن مقابل یک مدرسه که تصاویر آن چندی پیش منتشر شد، گفت: کمتر از چند ساعت پس از انتشار این تصاویر، دادسرای نظامی تهران ورود پیدا کرد و فردی که متعرض به آن خانم بود، شناسایی و دستگیر و پس از احضار تفهیم اتهام شد و قرار تأمین کیفری و نظارت قضایی برای وی صادر شد. تصمیمات مجدانه و محکم دادسرای نظامی انجام شد و اکنون پرونده در حال تحقیقات است و در ادامه با صدور قرار نهایی اطلاع رسانی خواهد شد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه فرد مورد اشاره عضو کدام نهاد بوده است؟ گفت: این فرد عضو فراجا نبوده است. در ارتباط با آن خانم چیزی که دلالت بر تشکیل پرونده باشد، تاکنون به ما نرسیده است.

سخنگوی قوه قضائیه در باره ماجرای مسمومیت در مدارس گفت: ابتدا بهتر است از کلمه بدحالی به جای مسمومیت استفاده کنیم. در استان فارس ۸ نفر بازداشت شده‌اند و مرتبطین احتمالی هم تحقیقات در مورد آنها انجام و نتایج اعلام می‌شود.  قوه قضائیه هیچ مسامحه‌ای با سر حلقه‌های احتمالی این موضوع نخواهد داشت و با برهم زنندگان امنیت روان مردم و کسانی که مواد مرتبط با این مسأله را تهیه می‌کنند با قاطعیت برخورد و اشد مجازات بر اساس تصمیم دادگاه خواهند داشت.

وی افزود: مسمومیت یک چیزی است که باید عوارض آن مشخص باشد. آزمایشگاه های تخصصی و سم شناسی مشخص می کنند که مسمومیت هست یا نه؛ تا الان گزارش یا یافته علمی مبنی بر مسمومیت نداشته ایم.

سخنگوی قوه قضاییه درباره جزئیات شناسایی و دستگیری تعدادی اخلالگر در نظام ارزی گفت: در ارتباط با بحث اخلالگری در نظام بازار ارز، در برخی از استانهای کشور دستگیری داشتیم و ۶ نفر در استان تهران به اتهام قاچاق ارز کشور دستگیر شدند و برای تعدادی دیگر دستور دستگیری از طریق دادسرای امور اقتصادی صادر و پرونده در حال تکمیل است.  عمده اتهامات ناظر بر اقدامات افراد در معاملات طلا و ارز فردایی است. همچنین دو باند بزرگ با ۷.۵ میلیون یورو در دو شهرستان آذربایجان غربی دستگیر شده‌اند.

وی در پاسخ به سوالی درباره استقرار هیات‌ بازرسی در باشگاه پرسپولیس و در خصوص قرارداد باشگاه پرسپولیس با کارگزار خود (شرکت ایده پویان ماژ) گفت: سازمان بازرسی کل کشور در راستای ایفای وظایف قانونی با استقرار هیات‌های بازرسی نسبت به عملکرد دستگاه‌ها اقدام می‌کند. استقرار هیات بازرسی در باشگاه مورد اشاره در همین راستا بوده و هیات بازرسی در این باشگاه مستقر شده است. در این بازرسی‌ها اسناد و مدارک انعقاد قراردادها و تامین و هزینه کرد منابع مالی بررسی شده است و گزارش کامل متضمن پیشنهادات لازم هم برای مراجع ذیصلاح ارسال شده است. همیشه بررسی‌های هیات‌های بازرسی به تشکیل پرونده قضایی منتج نمی‌شود.  مواردی در این گزارش آمده است. در پی گزارش سازمان بازرسی، باشگاه پرسپولیس پرونده ابطال معامله در مجتمع قضایی صدر را  مطرح کرده است. در بازرسی های انجام شده امضای قرارداد کارگزاری بدون تنفیذ اختیار از هیئت مدیره و واریز قرارداد حاصل از قرارداد به حساب کارگزار مغایر قوانین و مقررات موضوعه بوده است.

ستایشی در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت پرونده رمز ارز کینگ مانی گفت:   پرونده به دادگاه رفته بود و دادگاه با توجه به حساسیت و دایره وسیع این پرونده ۱۰ مورد نقص گرفته که عمدتا مربوط به تعیین میزان مال از دست رفته مالباختگان بود و نواقص را دادسرا، ۲۱ اسفند بررسی و پاسخ داد و پرونده به دادگاه رفت و  پرونده ۲ متهم دارد که در بازداشت هستند.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه قوه قضائیه در رابطه با شایعه پراکنی سلبریتی ها در فضای مجازی و تشویش اذهان عمومی، چه برنامه‌ و برخوردی برای جلوگیری از وقوع اینگونه اقدامات خواهد داشت و اینکه در سال ۱۴۰۱ در خصوص شایعه پراکنی سلبریتی ها در فضای مجازی چه تعداد پرونده قضائی تشکیل شده است؟ گفت: در این رابطه حجت بر همه تمام و اقدامات با جدیت در حال انجام است.  با هیچ فردی در این زمینه تعارف و مماشات نخواهیم داشت و در ادامه مُر مقررات را برای کسانی که با روان مردم بازی می‌کنند و جامعه را دچار خدشه کنند، اجرا خواهیم کرد. حفظ امنیت روانی مردم، مقابله با تشویش اذهان عمومی و پیگرد قانونی منتشرکنندگان اخبار و شایعات نادرست و تحلیل کنندگان بدون سند و مدرک این موارد توسط افراد، تاکید قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران است.

وی گفت: در این رابطه نیز پرونده‌های محدودی تشکیل شده است که تعداد آن حدود ۳۰ پرونده است که با رأفت و احترام با متخلفان برخورد شده است و اگر گوش شنوا در این رابطه در میان نباشد با اقتدار با متخلفان برخورد خواهیم کرد.

سخنگوی قوه قضاییه در رابطه با آخرین جزئیات پرونده فرد حمله کننده به سفارت کشور آذربایجان در تهران، گفت: پرونده این فرد به با قید فوریت در دادسرای عمومی و انقلاب تهران در حال بررسی است و به محض وصول نتیجه، موارد به سمع هموطنان خواهد رسید.

وی در خصوص بحث استرداد و تبادل در این زمینه گفت: این همکاری از سوی طرف آذری انجام نمی‌شود و باید اراده خود را در این رابطه افزایش دهد، در خصوص اینکه گفته می‎ شود قرار است تا هیاتی به این منظور به کشور بیاید یا خیر اطلاعی ندارم. براساس مقرارت موضوع فصل دوم از بخش اول قانون مجازات اسلامی، شخصی که در قلمرو جمهوری اسلامی مرتکب جرم شود به تبع مرجع صالحه دادگاه ایران است و نسبت به این فرد صلاحیت سرزمینی داریم و رسیدگی می‌کنیم و تحقیقات نیز با جدیت و صرف وقت ادامه دارد.

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سوالی در رابطه با رای پرونده هواپیمای اوکراینی گفت: بیست جلسه دادگاه در رسیدگی به اتهامات متهمین تشکیل شده است و ریاست دادگاه و هیئت دادگاه وقت کامل گذاشته شده اند و با دقت و ظرافت به موضوع رسیدگی شده است و بعد از برگزاری جلسات ختم دادرسی اعلام شد و مبادرت به انشای رای شد.  بر اساس آخرین اطلاعات ان‌شاءالله قبل از سال رای صادر می‌شود و این رای قابلیت اعتراض دارد و در مرجع بالاتر قابلیت طرح دارد و می تواند مورد رسیدگی واقع شود.

ستایشی با طرح سوالی مجددا در رابطه با مسمومیت دانش آموزان یادآور شد: پدری که  فرزندش را با دادن مواد بدحال کننده تحریک می‌کند و خودش فیلم می‌گیرد، شما بگویید با این پدر چه باید کرد؟

وی با اشاره به اقداماتی که در حوزه زندان‌ها صورت گرفته است، گفت: قوه قضاییه  و سازمان زندان‌ها برنامه هایی  دارند؛ توسعه زیرساخت‌های اشتغال زندانیان در زندانها، جذب کارآفرینان علاقمند به سرمایه گذاری در توسعه اشتغال زندانیان، پایدار کردن اشتغال زندانیان پس از دوره حبس، کاهش نرخ بازگشت زندانیان به زندان، از جمله این موارد است. براساس بند ج تبصره ۱۶ قانون بودجه ۱۴۰۱ میزان کل تسهیلات اهدایی به سازمان زندان‌ها ۵۰۰ میلیارد تومان بوده است که از این میزان، ۳۰۰ میلیارد تومان به اشتغال زندانیان حین حبس و ۲۰۰ میلیارد تومان نیز به اشتغال زندانیان پس از حبس اختصاص یافته است که نتایج آن مشخص است.

وی اضافه کرد: تاکنون بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان طرح کارافرینی توسط زندانیان آزاد شده و کارافرینان به بانک‌های عامل ارسال شده است و همچنین ۱۸۰ میلیارد تومان از تسهیلات موصوف با تعهد ایجاد ۲ هزار و ۵۹۰ فرصت شغلی پابدار جذب شده است.

وی با بیان اینکه در خصوص همکاری بانک‌ها و دولت با قوه قضاییه این موارد قابل طرح است، گفت: امسال با توجه به رشد ۱۰ برابری میزان تسهیلات تخصیصی، تبصره ۱۶ نسبت به سال قبل کمک شایانی از سوی دولت به توسعه کارآفرینی و فرهنگ کار در زندان‌ها صورت گرفته است. براساس برنامه اعلامی از سوی بانک مرکزی به بانک عامل اعطای تسهیلات ازدواج و فرزندآوری در اولویت پرداخت تسهیلات قرار دارد و منابع بانکی به طبع محدودیت دارد و ممکن است نتوانند تعهدات را کامل انجام دهند و مطلوب است بانک مرکزی به این مهم عنایت کند. بر اساس برنامه‌های توسعه اشتغال زندانیان پیش بینی شده است در سال ۱۴۰۲ میزان تسهیلات پیشنهادی این سازمان جهت تخصیص در طرح اشتغال، یک هزار میلیارد تومان باشد که ان‌شاءالله با همکاری دولت و تصویب آن در لایحه بودجه اشتغال زندانیان در حین و پس از حبس این مبلغ مصوب شده و اختصاص یابد.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی درباره  رسیدگی قضایی به خسارت افرادی که اموال شان در اغتشاشات خسارت دیده است، گفت: قوه قضاییه همانطور که وعده داده بود، آمادگی دارد به هرگونه شکایت و ادعایی در کمترین زمان با دقت کامل رسیدگی کرده و تصمیم لازم را اتخاذ کند؛ به قول مان پایبند هستیم. در کرمانشاه ۲۱ مورد پرونده در این مورد مطرح و رسیدگی شده است. همچنین بر اساس دستورالعمل ابلاغی دولت به فرمانداری ها، افرادی که اموالشان در این دوره آسیب دیده می‌توانند مراجعه کرده و عریضه‌ای ارائه کنند که پس از آن، تحقیقات به عمل می‌آید و خسارات شان جبران می‌شود.

ستایشی در توضیحات بیشتر درباره  دستگیری دو باند بزرگ ارزی در آذربایجان غربی گفت:  این دوباند  در دو شهرستان  استان آذربایجان غربی که  قصد اخلال در نظام ارزی کشور داشتند، شناسایی و ۶ نفر بازداشت شده اند. متهمان در یکی از آن شهرستان‌ها اقدام به دریافت ارز مسافرتی کرده و ارزها را در بازار آزاد می‌فروختند. در بررسی‌ها، متهم با ۴۳۸ شخص مراوده مالی ارزی داشته است و معادل ۸۷۱ هزار و ۹۷۹ یورو از صرافی‌ها دریافت کرده و همدست وی با ۲۵۴ شخص مراوده مالی ارزی داشته و معادل ۵۰۲ هزار و ۸۳۸ یورو ارز مسافرتی دریافت کرده است که نامبردگان در ۱۱ اسفند امسال بازداشت و روانه زندان شدند. در دیگر شهرستان استان آذربایجان غربی، شرکت تضامنی در زمینه قاچاق ارز از طریق سوء استفاده از کارت کوله بری مورد تعقیب قرار گرفته و در این مورد ۴ نفر بازداشت شده اند و یکی از متهمان به اتهام مباشرت در قاچاق حرفه‌ای به میزان یک میلیون و ۸۴۳ هزار یورو متهم است و متهم دیگر به اتهام مشارکت در قاچاق حرفه‌ای ارز به میزان یک میلیون و ۹۰۰ هزار یورو و متهم دیگر به اتهام مباشرت در قاچاق حرفه‌ای ارز به میزان ۶۰۰ هزار یورو بازداشت و تفهیم اتهام شده اند و پرونده او در حال رسیدگی است و از ۱۶ اسفند روانه زندان شده اند.

****

ستایشی گفت: این پرونده‌ها در خصوص معافیات‌های مالیاتی واحدهای تولیدی و معدنی، حقوق معادن برای جلوگیری از تعطیلی آنها، اعمال معافیت واحدهای تولیدی در حوزه کشاورزی، عدم شمول مالیات بر تصدیر نرخ ارز و… است که به عنوان نمونه می‌توان به پرونده موضوع شرکت پلی تکنیک اصفهان، شرکت دارویی ارژنگ درمان و شرکت مانی گستر خوزستان و موارد دیگر اشاره کرد.

وی افزود: این پرونده‌ها در قالب مانع زدایی در حوزه صادرات، مسکن، کسب و کار و حوزه اشتغال در دیوان عدالت اداری مطرح و منجر به اتخاذ تصمیم و صدور آرای قطعی در جهت حفظ تولید و سرمایه گذاری کشور شده است.

ستایشی همچنین  گفت:  سازمان بازرسی کل کشور با اتخاذ تدابیر هوشمندانه و اتخاذ تمهیدات مناسب و متناسب موفق به احیا و راه‌اندازی ۴۷ واحد، جلوگیری از تعطیلی  ۱۸۱ واحد، افزایش تولید در ۲۱۷ واحد، تسریع در اخذ مجوز در ۳۱۲ واحد، تسهیل در تامین مالی ۴۶۶ واحد، رفع معارض قضایی ۱۱ واحد، اقاله ۷۳ واحد، خروج از ورشکستگی ۱۱ واحد شده است.

ستایشی اضافه کرد: در ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه امسال، مشکلات ۴۴ هزار و ۱۰۰ شرکت کارخانه و بنگاه تولیدی در این ستاد بررسی شده است.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: در استان آذربایجان شرقی در سال جاری در راستای احیای واحدهای تولیدی تا کنون ۶۷ واحد تولیدی با اشتغال زایی برای ۲۶۲ نفر به صورت مستقیم احیا شده است. همچنین از ورشکستگی ۵ واحد تولیدی دیگر جلوگیری شده است و این واحدها به چرخه تولید بازگشتند.  در استان البرز در طول سال جاری ۱۰ واحد تولیدی دارای مشکل حقوقی کاملا احیا شده اند و در این مدت در واحدهای مذکور برای ۲ هزار و ۴۰۰ نفر اشتغالزایی صورت گرفته است و یا از بیکاری آن‌ها جلوگیری شده است. همچنین در استان بوشهر ۱۴ شکایت واصل که به همه شکایت‌ها رسیدگی شد، همچنین برای هزار و ۶۰۰ نفر در راستای جلوگیری از بیکاری، اقدام قاطع شده است و برای هزار نفر در ۴ واحد تولیدی احیا شده اشتغالزایی شده است.  در استان خراسان رضوی، خراسان شمالی و سمنان اقدامات شایسته‌ای انجام شده است و در استان سیستان و بلوچستان ۴۸ واحد صنعتی با اشتغال ۷۵۳ احیا شده است. در استان فارس از میان ۸۷۴ درخواست وارده واحد های تولیدی، مشکلات ۲۵۷ واحد به طور کامل حل شده است. در استان قزوین ۵۲ واحد احیا شدند.

تبلیغات