ستاره والیبال ایران برای ۱۷ میلیارد قید تیم ملی را زد

به گزارش پایگاه خبری ایران و روسیه و به نقل از “ورزش سه”، صابر کاظمی یکی از مهم‌ترین پدیده‌های والیبال ایران طی چند سال اخیر بوده است. عملکرد او به قدری خوب بود که حتی به المپیک توکیو هم رفت و پس از آن در مسابقات آسیایی کلید قهرمانی تیم ملی والیبال ایران در رقابت ها بود.

با این حال در ادامه اوضاع برای صابر متفاوت پیش رفت. تیم ملی والیبال ایران هفته اول لیگ ملت‌های 2022 را با صابر کاظمی به عنوان پشت خط زن آغاز کرد اما از مسابقه دوم شرایط برای این ستاره جوان تیم ملی تغییر کرد و امین اسماعیل نژاد جای او را گرفت. اتفاقاً اسماعیل نژاد توانست به شکل فوق‌العاده‌ای عمل کند و در اکثر مسابقات بهترین بازیکن ایران بود.
صابر کاظمی بعد از پایان هفته اول رقابت‌ها به ایران بازگشت و در اردوی تیم ملی ب حاضر شد تا بردیا سعادت در هفته دوم، سوم و مرحله نهایی لیگ ملت‌ها جای او را در لیست بگیرد. این ستاره جوان در تمرینات تیم ملی ب بسیار آماده نشان داد تا نهایتا در لیست تیم ملی برای مسابقات قهرمانی جهان جای بگیرد.
با این حال در قهرمانی جهان هم اوضاع برای صابر کاظمی مطابق انتظار پیش نرفت و او باز هم نیمکت نشین بود. بعد از پایان رقابت‌های قهرمانی جهان صابر کاظمی در یک تصمیم غیرمنتظره باشگاه العربی قطر را به عنوان تیم جدید خود انتخاب کرد. در واقع انتظار می‌رفت که این بازیکن در کشور یا باشگاه مطرحی به کار خود ادامه دهد، اما نهایتاً ترجیح داد که این فصل برای این تیم قطری به میدان برود.

این پایان کار نبود و در ادامه طی توافقی بین العربی و باشگاه الکویت، صابر کاظمی راهی این تیم کویتی شد تا انتقال های عجیب و سریالی او ادامه پیدا کند. در همین راستا اخیرا محمدرضا دامغانی، بازیکن سابق والیبال ایران ادعا کرد که صابر در این یک سال 17 میلیارد تومان از العربی و الکویت دریافت کرده است.

به همین بهانه دوباره واقعیت ماجرا را از دامغانی جویا شدیم که او به ورزش سه گفت: “من از دوستان نزدیک او شنیدم که صابر در این یک فصل 17 میلیارد گرفته است. با توجه به قیمت ارز و ریخت و پاش تیم‌های عربی این خیلی هم عجیب نیست. صابر در پای خود پلاتین دارد و باید به او حق بدهیم که به فکر مسائل مالی باشد. مگر این والیبالیست ها در ایران چقدر پول می‌گیرند.”

البته این انتخاب صابر کاظمی برای او بدون هزینه هم نبود چرا که اخیرا لیست تیم ملی اعلام شد و نامی از او در بین انتخاب های عطایی نبود تا به نوعی این درآمد زایی فوق‌العاده برای کاظمی غیبت در لیست تیم ملی را به همراه داشته باشد. حالا باید منتظر ماند و دید که صابر در سال های آینده چه تصمیمی خواهد گرفت و آیا برای رسیدن به تیم ملی قید بازی در تیم‌ های عربی را خواهد زد یا خیر.

تبلیغات