به گزارش پایگاه خبری پایروس؛سیدحسین حسینی رئیس سازمان شیلات کشور در همایش صیادی و ماهیگیری مسئولانه با تاکید بر زنجیره ارزش تون ماهیان گفت:  اگر به دنبال تکمیل زنجیره ارزش کامل هستیم، باید آن را مرحله به مرحله از خدمات بندری تا فرآوری و مصرف تکمیل کنیم.

او افزود: تکلیف سازمان شیلات ایران به عنوان یک دستگاه حاکمیتی برنامه هایی ارائه داده که بحث زنجیره ارزش است که باید به این سمت گام برداریم، اما در ایران مهمترین زنجیره ارزش تون ماهیان است.

حسینی ادامه داد: باید با یک کار تیمی و گروهی و مسئله محور، برخی مسائل را حل کنیم و به سمت پایداری و ارزش افزوده گام برداریم.

او افزود: وقتی شاخص قیمت گذاری در حوزه مصرف آبزیان، کنسرو تون ماهیان است، اهمیت شناسنامه‌دار بودن این محصول ارزشمند را نشان می‌دهد.

حسینی با بیان اینکه حضور در بازارهای جهانی با ذائقه‌های مختلف در توسعه فراوانی و بسته‌بندی نشان از توان بخش خصوصی در این بخش دارد، گفت: ایران سهم خوبی از صید اقیانوس هند دارد.

رئیس سازمان شیلات ادامه داد: در حال حاضر ۲۲۰ بندر و نقطه تلاقی در کشور داریم که استانداردترین بنادر مربوط به ناوگان صید تون ماهیان است؛ زیرا در گذشته شناورهایی داشتیم که آنقدر ایزوله نبودند که زیاد از ساحل دور شوند. اما اکنون شناورهای پیشرفته‌ای داریم که قابلیت انجماد در دریا را دارند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: اگر تکنولوژی صید تون ماهیان را به روش‌های مختلف تقسیم کنیم، تعیین تکنولوژی در صید بسیار موثر است تا جایی که در بهره برداری کمی به سمت بهره برداری کیفی باید برویم؛ زیرا کشور آنقدر ذخیره‌گاه ندارد که با هر شیوه‌ای و با کمترین استانداردها کار کنیم. بنابراین باید فناورانه‌ترین تکنولوژی صید را داشته باشیم و به همین منظور به آموزش و تغییر روش صید به لانگ لاین نیاز داریم که این مهم در دستور کار است.

به گفته حسینی، اکنون یک شناور الگو در حوزه صید لانگ لاین نیمه مکانیزه و تمام مکانیزه معرفی شده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی از تصویب قانون تامین سوخت صیادان خارج از آب‌های سرزمینی خبر داد و گفت: مشکلات قانونی صیادان در آب‌های فراسرزمینی برطرف شده است. طبق این قانون، صیادانی که اقدام به صید فراسرزمینی در اقیانوس‌های دور می‌کنند، به‌ راحتی می‌توانند سوخت مورد نیازشان را تامین کنند.

او به ساماندهی شناورهای صیادی غیرمجاز در کشور اشاره کرد و افزود: در گذشته بخشی از صید ماهیان توسط افرادی انجام می‌شد که مجوز قانونی نداشتند، اما اکنون به صیادانی که صلاحیت داشته باشند، مجوز می‌دهیم.

حسینی گفت: اکنون سهم پروتئین انسانی از ماهیان ۱۶ درصد است که باید به ۳۰ درصد برسد. در این راستا سعی داریم که رتبه ایران را در صید و صیادی که اکنون در جایگاه چهلم جهان قرار دارد، ارتقا دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *