ریزش ۱۰ هزار واحدی بازار سرمایه


به گزارش خبرگزاری ایران و روسیه به نقل از اقتصاد آنلاین، بورس تهران امروز را با افزایش عرضه شدید و فشار فروش در صنایع فلزی و شیمیایی و نفتی آغاز کرد.

البته این فشار فروش همواره با حضور خریداران در سطوح منفی ۲ درصد  این گروه از سهام رو به رو می شد و خریداران از منفی تر شدن این گروه از سهام جلوگیری می کردند. 

در نهایت بعد از یک روز نوسانی و نوسان در محدوده اندک شاخص کل با کاهش ۰.۵۷ درصدی رو به رو شد و دوباره به سطح ۱ میلیون و ۷۸۵ هزار واحدی بازگشت. 

نماد فولاد میدکو و رمپنا بیشترین تاثیر منفی را بر روی شاخص کل داشتند. 

شاخص هم وزن اما امروز عملکرد خوبی از خود نشان داد که این عملکرد خوب بیشتر مدیون گروه سیمانی و انبوه سازی بود که خریداران با قدرت در این دو گروه حضور داشتند و جو مثبتی را در این دو گروه به وجود آوردند. در نهایت شاخص هم وزن با رشد ۰.۱۳ درصدی کار خود را خاتمه داد. 

ارزش معاملات خرد امروز در سطوح روزهای گذشته بود و ارزش معاملات ۷۵۰۰ میلیاردتومانی امروز به ثبت رسید که از این مقدار ۴۴۰۰ میلیارد متعلق به بازار بورس، ۲۲۰۰ میلیارد متعلق به فرابورس و ۹۰۰ میلیارد متعلق به صندوق های سهامی بوده است. 

گروه خودرو و محصولات شیمیایی نیز بیشترین ارزش معاملات را در بین صنایع در اختیار داشتند. 

حقیقی ها همچنان اقدام به خروج پول از بازار سهام می کنند و امروز ۳۳۵ میلیارد پول حقیقی از بازار سهام خارج شد و گروه نفتی بیشترین خروج پول را ثبت کردند. 

همچنین سرانه خرید اشخاص حقیقی امروز ۲۶.۴ میلیون تومان و سرانه فروش آن ها ۲۴.۹ میلیون تومان بوده است.

جدیدترین اخبار

دانش و پژوهش

اخبار اقتصادی