روند ادامه دار کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی

به گزارش خبرگزاری ایران و روسیه به نقل از گسترش نیوز، ورشکستگی بانک سیلیکون ولی آمریکا بازارهای سهام را مختل کرده و نگرانی در مورد یک بحران مالی جدید را بالا برده است. بدین‌ترتیب روند کاهش قیمت نفت در روز سه‌شنبه ادامه دارد.

 قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۵۱سنت معادل ۰.۶۳ درصد کاهش به ۸۰دلار و ۲۶سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۴۰سنت معادل ۰.۵۳ درصد کاهش ۷۴دلار و ۴۰سنت معامله می‌شود.

سقوط ناگهانی بانک سیلیکون ولی آمریکا نگرانی درمورد اثرات منفی افزایش شدید نرخ بهره فدرال رزرو این کشور بر سایر بانک‌ها طی سال گذشته را بالا برده است. همچنین این احتمال به‌وجودآمده که بانک مرکزی سیاست‌های مالی خود را آرام‌تر کند.

مقامات آمریکا اقدامات اضطراری برای افزایش اطمینان به سیستم بانکی کشور اتخاذ کرده‌اند، چون این ترس وجود دارد که بحران بانک سیلیکون ولی به سایر بانک‌ها هم گسترش پیدا کند. شعبه بانک سیگنیچر آمریکا در شهر نیویورک هم در روز یکشنبه بسته شده‌است.

 ارزش دلار پس‌از ۶روز کاهش، امروز بالا رفته است. دلار در روز گذشته به پایین‌ترین رقم طی یک ماه رسیده بود. پایین آمدن ارزش دلار خرید نفت را برای سایر دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر کرده و از قیمت آن حمایت می‌کند.

 از نظر عرضه، تحلیلگران انتظار دارند ذخایر نفت آمریکا ۶۰۰هزار بشکه در هفته منتهی به دهم مارس افزایش یافته باشد. گزارش مؤسسه نفت آمریکا از ذخایر این کشور امروز منتشر خواهد شد.

جدیدترین اخبار

دانش و پژوهش

اخبار اقتصادی