روزهای خوب بورس در پایان سال

به گزارش خبرگزاری ایران و روسیه به نقل از اقتصادآنلاین، بورس تهران به مانند دیروز، امروز از ابتدا با تقاضای خوبی همراه بود البته که این تقاضا به قدرت روز گذشته نبود اما به قدری بود که اغلب سهم‌های بازار سرمایه در دامنه مثبت معامله شوند و در نهایت شاخص کل بورس اوراق بهادار با رشد ۲.۸۷ درصدی آخرین روز معاملاتی سال را به اتمام برساند.

بیشترین تاثیر مثبت بر روی شاخص را نماد فولاد و فملی و فارس گذاشتند.

شاخص هم وزن امروز هم روز خوبی و پشت سر گذاشت البته که چند روزی است عملکرد شاخص کل بهتر از شاخص هم وزن است اما در نهایت این شاخص نیز امروز رشد ۱.۷ درصدی از خود ثبت کرد.

ارزش معاملات خرد امروز ۱۱۴۰۰ میلیارد تومان بوده که ارزش معاملات قابل توجهی است و در صورت ادامه این روند امیدواری ها به شکستن سقف تاریخی افزایش می یابد.

از این ۱۱۴۰۰ میلیارد تومان، ۶۳۰۰ میلیارد متعلق به بازار بورس، ۲۵۰۰ میلیارد متعلق به بازار فرابورس و ۲۷۰۰ میلیارد نیز متعلق به صندوق های سهامی بوده است.

در بین صنایع نیز بیشترین ارزش معاملات متعلق به گروه خودرو و فلزات اساسی بوده است.

روند ورود پول حقیقی که در ابتدای بازار منفی بود از اواسط بازار تغییر فاز داد و در نهایت حقیقی ها ۵۲۵ میلیارد پول به بازار سهام تزریق کردند.

سرانه خرید حقیقی ها با گذشت بیشتر از آغاز معاملات توانست از سرانه فروش فاصله بگیرد و در انتهای بازار سرانه خرید ۲۷ میلیون تومانی و سرانه فروش ۲۵.۸ میلیون تومانی از حقیقی ها به ثبت رسید.

جدیدترین اخبار

دانش و پژوهش

اخبار اقتصادی